Poważne problemy byłego boksera. Został oskarżony o przemyt 20 ton kokainy

Goran Gogić został aresztowany na lotnisku w Miami i otrzymał zarzuty o przemyt kokainy z Kolumbii do Europy poprzez Stany Zjednoczone. Były czarnogórski pięściarz miał przemycić ponad 20 ton kokainy, której wartość na czarnym rynku wynosi ponad miliard dolarów. Gogić może otrzymać karę co najmniej 10 lat pozbawienia wolności.

Goran Gogić był zawodowym pięściarzem w latach 2001-2012. Czarnogórski zawodnik, występujący w wadze ciężkiej, debiutował w czerwcu 2001 roku, a jego walka z Alexandrem Kahlem zakończyła się remisem. Gogić zakończył karierę z bilansem 21-4, a 14 pojedynków kończył przed czasem. Obecnie były pięściarz ma problemy z prawem.

Zobacz wideo Andrzej Wawrzyk zaliczył mocny nokaut. Wracał do ringu po 6 latach

Były pięściarz oskarżony o przemyt kokainy. "Spektakularne zwycięstwo organów ścigania"

Goran Gogić został aresztowany na lotnisku w Miami, skąd planował dostać się samolotem do Zurychu. Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało na oficjalnej stronie internetowej, że były pięściarz jest oskarżony o przemyt ponad 20 ton kokainy drogą morską z Kolumbii do Europy poprzez Stany Zjednoczone. Wartość narkotyków na czarnym rynku wynosi ponad miliard dolarów. Gogić miał rozprowadzać ogromne ilości kokainy poprzez komercyjne statki towarowe od maja 2018 do lipca 2019 roku.

43-letni obywatel Czarnogóry otrzymał trzy zarzuty naruszenia federalnej ustawy dotyczącej narkotyków oraz zarzut spisku. Każdy z zarzutów oznacza co najmniej dziesięć lat pozbawienia wolności, ale może też oznaczać dożywocie. - Te oskarżenia bardzo zaskoczyły Gogicia. On jest niewinny i przyleciał do Stanów Zjednoczonych na konwencję bokserską, która odbywała się w Portoryko - mówił Lawrence Hashish, prawnik Gogicia. Co istotne, zarzuty podane w akcie oskarżenia mają charakter domniemania.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Kolejne przesłuchanie Gorana Gogicia odbędzie się 7 listopada. Zgodnie z sądowymi dokumentami, Gogić przy transporcie kokainy miał nadzorować wszystko pod kątem logistycznym, koordynując działania z członkami załogi, robotnikami portowymi oraz handlarzami, by przynieść korzyści zarówno dla siebie, jak i dla bałkańskich karteli. - Oskarżenie Gogicia to spektakularne zwycięstwo organów ścigania - stwierdził prokurator Breon Peace z Brooklynu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA