Kubrat Pulew pokonał legendę UFC w trójkątnym ringu! "Jeden z dziwniejszych nokautów"

To nie był boks, ani MMA, choć w dziwacznym ringu spotkali się reprezentanci tych dwóch dyscyplin. Kubrat Pulew, niedawny rywal Anthonego Joshui, pokonał Franka Mira, legendę UFC. 42-latek nie wiedział, co się dzieje.

Sporty walki ciągle ewoluują. Tym razem powstała federacja, która organizuje walki legend mierzących się na małym trójkątnym ringu. Walczy się na zasadach bokserskich, ale w rękawicach od MMA. Pawie rok po porażce z Anthonym Joshuą o trzy pasy wagi ciężkiej Kubrat Pulew (29-2, 15 KO) wrócił na gali Triad Combat, czyli nowym projekcie Triller Fight Club. I poradził sobie dużo efektowniej niż z AJ-em.

Zobacz wideo Artur Szpilka szczerze: Jest problem. Głowa daje znać

Naprzeciw Bułgara stanął były mistrz UFC wagi ciężkiej, Frank Mir. Bułgarska "Kobra" ukąsiła już w pierwszej rundzie (trwają po dwie minuty, rękawice jak do MMA). Pulew trafił akcją lewy-prawy i to tak naprawdę był już koniec. Półprzytomnego Mira chciał dobić prawym podbródkiem, ale przestrzelił o centymetry. Popatrzył na sędziego, ten nie reagował, więc huknął jeszcze lewym sierpowym. Dopiero wtedy do akcji wkroczył arbiter. Mir co prawda się nie przewrócił, ale był całkowicie odłączony od prądu.

Teofimo Lopez i George Kambosos JrTotalne wyniszczenie! To nie był walka, to była wojna. Sensacyjny mistrz świata [WIDEO]

"Jeden z dziwniejszych tegorocznych nokautów - sędzia ringowy przez moment chyba naprawdę chciał żeby Mirowi stała się poważna krzywda" - napisał na Twitterze Kacper Bartosiak, ekspert bokserski TVP.

Wcześniej Alexander Flores przetrwał krótki szturm rywala i wypunktował innego weterana UFC, Matta Mitrione'a.

Łukasz Różański w walce z Izu Ugonohem. W tym pojedynku rzeszowianin zdobył pas mistrza PolskiPolak o krok od walki mistrzostwo! Konflikt ze Szpilką? "Emocje wzięły górę"

Legenda UFC i legenda boksu

Fran Mir ma 42 lata i stoczył 32 walki, z czego wygrał 19. Ostatni raz w klatce był widziany w 2019 roku, gdy pokonał Roya Nelsona na gali Bellatora. Z kolei Pulew stoczył 30 walk bokserskich. Przegrał tylko dwie: z Joshuą i Władimirem Kliczko.

Bułgar ma już 40 lat i prawdopodobnie już nie wróci do światowej czołówki wagi ciężkiej w boksie. 

Więcej o boksie przeczytasz na portalu bokser.org

Więcej o: