F1. Gerhard Berger: Adrian Newey klasą samą dla siebie

Były kierowca F1 Gerhard Berger uważa, że Red Bull, mimo popełnianych błędów, jest głównym faworytem do zwycięstwa w tegorocznych mistrzostwach świata. To wszystko zasługa Adriana Neweya, głównego konstruktora bolidu austriackiej stajni.

10-krotny triumfator wyścigów Grand Prix, a prywatnie przyjaciel Dietera Mateschitza (właściciela Red Bulla), uważa, że bolid skonstruowany przez Adriana Neweya to klasa sama dla siebie. - Oni mogą popełniać błędy podczas wyścigu, a i tak będą daleko z przodu - mówi Berger.

W niemiecki magazynie "Auto Motor und Sport" Berger chwali Newey'a najbardziej za przygotowanie aerodynamiki bolidu. - Aerodynamika to obecnie podstawa każdej wyścigówki, dlatego uważam, że Red Bull przez kilka najbliższych lat będzie rozdawał karty na torach F1 - powiedział.

Berger zdradził, że to on doradził Mateschitzowi zatrudnienie Newey'a. - Polecałem go, jeśli chodzi o wyciskanie sekund z bolidu, to w F1 nie ma lepszego człowieka. Z początku nie wszystko układało się tak jak powinno, ale myślę, że wynikało to z tego, że Newey miał na głowie zbyt dużo spraw związanych z zarządzaniem. Odkąd skoncentrował się tylko na swojej specjalności, udowodnił, że jest klasą samą dla siebie - uważa Austriak.

Newey w latach 90 tworzył dominujące bolidy Williamsa i McLarena. Teraz pracuje w Red Bullu, który w tym sezonie z przewagą ośmiu punktów nad McLarenem prowadzi w klasyfikacji konstruktorów, a jego kierowcy Mark Webber i Sebastian Vettel zajmują odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce w klasyfikacji kierowców.

Nico Rosberg zadebiutował w triathlonie ?

Więcej o: