Lindsey Vonn wraca do zawodów Pucharu Świata

Amerykanka Lindsey Vonn wraca do zawodów Pucharu Świata. 34-latka wystartuje w najbliższych zawodach Pucharu Świata w St. Anton.
Zobacz wideo

Lindsey Vonn, która doznała kontuzji podczas treningu w listopadzie, wróciła już do treningów. Amerykanka trenuje aktualnie w Europie. Do momentu powrotu na trasy, jedna z najlepszych zawodniczek w historii narciarstwa alpejskiego, starał się pracować nad utrzymaniem kondycji. Pracowała głównie na siłowni. Teraz Vonn przebywa w Sarntalu.

– Siła nie pochodzi ze zwycięstwa. Siła rozwija się tylko przez niepowodzenia. Każdy, kto pokonuje trudności i decyduje się na kontynuowanie, pokazuje siłę – napisała na swoim instagramowym profilu Lindsey.

Wcześniej podejrzewano, że Amerykanka wróci na zawody we włoskiej Cortinie d’Ampezzo, które odbędą się w dniach 18-20 stycznia. Wiemy już jednak, że 34-latka swój powrót przyspieszy o jeden tydzień.

Vonn to trzykrotna medalistka olimpijska, dwukrotna mistrzyni (supergigant i zjazd) i trzykrotna wicemistrzyni świata. Czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata (2007/2008, 2008/2009, 2009/2010, 2011/2012) oraz ośmiokrotnie Małej Kryształowej Kuli w zjeździe, pięciokrotnie w supergigancie i trzykrotnie w superkombinacji. Rekordzistka Pucharu Świata pod względem ogólnej liczby zwycięstw (82).

Więcej o sportach zimowych przeczytasz na portalu Sportsinwinter.pl.

Więcej o: