Skoki narciarskie. Polska straciła miejsce w Pucharze Świata

Polska straciła jedno miejsce w Pucharze Świata. Przez słabsze wyniki w czwartym periodzie Pucharu Kontynentalnego, Stefan Horngacher będzie mógł wystawić sześciu, a nie jak do tej pory siedmiu skoczków.
Zobacz wideo

Zgodnie z rankingiem WRL sześć miejsc na kolejne konkursy w Predazzo, Zakopanem i Sapporo otrzymały reprezentacje Austrii, Japonii, Norwegii, Niemiec, Polski i Słowenii. Trzy pierwsze, dzięki dobrym wynikom w czwartym periodzie, otrzymały jedno dodatkowe miejsce. Niestety, w kolejnym periodzie (okres startowy w roku ustalony przez FIS) biało-czerwoni nie zachwycali w Pucharze Kontynentalnym i straciliśmy siódme miejsce w Pucharze Świata.

Przed Turniejem Czterech Skoczni, który był właśnie czwartym periodem, Polacy mieli siedem miejsc. Nic nie zmieniło się zaś w Pucharze Kontynentalnym, gdzie wciąż mamy pięć miejsc.

Kadra na PŚ w Predazzo

Zmiany obowiązywać będą już od najbliższego weekendu, czyli PŚ we włoskim Predazzo. Horngacher podał już kadrę na te zawody. Z drużyny wypadł Aleksander Zniszczoł. Do Włoch pojadą zatem: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Jakub Wolny oraz Maciej Kot.

Program zawodów:

Piątek, 11.01.2019
16:00 – Oficjalny trening
18:00 – Kwalifikacje

Sobota, 12.01.2019
15:00 – Seria próbna
16:00 – Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 13.01.2019
16:00 – Kwalifikacje
17:00 – Pierwsza seria konkursowa

Więcej o: