Biegi narciarskie: Justyna Kowalczyk biegnie po trzy Kryształowe Kule

Przed rokiem w Lahti Kowalczyk sprawiła sobie wspaniały prezent na Dzień Kobiet, wygrywając 8 marca bieg na 10 km stylem dowolnym. Teraz skandynawski, ostatni już odcinek wspaniałego sezonu, Polka zacznie w sobotę (6 marca)biegiem łączonym na dystansie 7,5+7,5 km - zapowiada ?Metro?. Początek o godz. 10.40. Relacja na żywo na Sport.pl

Na tym dystansie w Vancouver Justyna była trzecia, a przed rokiem w Libercu została mistrzynią świata. Czy jutro też stanie na podium? Tego można być niemal pewnym, bo podopieczna Aleksandra Wierietielnego nie zamierza zwalniać tempa. - Nie jest żadną tajemnicą, jaki mam cel. Jasne, od początku sezonu mówiłam, że przede wszystkim chcę dobrze wypaść na igrzyskach, ale nie ukrywałam też, że zamierzam obronić Kryształową Kulę - przypomina Justyna.

O kolejny triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata może być spokojna. Na osiem startów przed końcem rywalizacji Polka ma na koncie 1595 punktów. Aż o 404 więcej niż Petra Majdić, która po kontuzji, jakiej nabawiła się w Kanadzie (złamała cztery żebra i uszkodziła opłucną), zakończyła już sezon. Finka Aino-Kaisa Saarinen traci do Polki 686 punktów. To przepaść.

Podobna dzieli obie zawodniczki w klasyfikacji biegów na dystansach. Jeśli Saarinen chciałaby zgarnąć małą Kryształową Kulę, musiałaby odrobić 342 punkty straty. Nawet biorąc pod uwagę bonusy, jakie będą teraz przyznawane najlepszym zawodniczkom, o losy kuli numer dwa możemy być spokojni. - Walczymy do końca, Justysia jest mocna, formy nie zgubi - mówi przecież Wierietielny.

Jest jeszcze kula numer trzy - za sprinty. Tu Polka jest druga, ma siedem punktów mniej od Majdić. Trzecia znów Saarinen, ze stratą 144 "oczek". Stratą nie do zniwelowania w trzech biegach.

- Kryształowa Kula w sprincie jest jak najbardziej do wywalczenia - przyznaje sama Justyna - Jeśli odpracuję w zdrowiu ten ostatni miesiąc, wszystko skończy się dla mnie dobrze. Ale co uważam za szczęśliwy koniec, powiem dopiero na finale sezonu w Falun - dodaje.

Małysz powalczy o złoto w Pucharze Nordyckim ?

Więcej o: