Aksel Lund Svindal przeszedł operację dłoni

Aksel Lund Svindal opublikował w sobotę na swoim profilu na Instagramie zdjęcie ze szpitala. Fotografia przedstawiająca Aksela na szpitalnym to nigdy nic przyjemnego, zwłaszcza po jego serii niefortunnych zdarzeń, kontuzji związanych z kolanami. Tym razem uraz na nie dotyczy kolana, a dłoni norweskiego zawodnika, która była operowana.

Jak informuje norweska telewizja NRK, Aksel Lund Svindal nabawił się w czwartek takiej samej kontuzji jakiej doznał wczoraj Felix Neureuther. Według doniesień Norweg ma złamany kciuk, który został już operowany. Niestety może to oznaczać to, że Svindala nie zobaczymy podczas wyścigów w Lake Louise i Beaver Creek, aczkolwiek brak jeszcze oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Sam alpejczyk pisze o małym incydencie i że jego powrót do ścigania powinien nastąpić wkrótce. W swojej karierze Svindal 8-krotnie zwyciężał w PŚ w Lake Louise, natomiast w Beaver Creek wygrał 6 razy.

Więcej o sportach zimowych w serwisie Sportsinwinter.pl

***

Alpejski PŚ w Levi. Marcel Hirscher rozpoczyna starty od zwycięstwa

Marcel Hirscher (Austria) zwyciężył w rozgrywanym w niedzielę slalomie inaugurującym sezon PŚ w narciarstwie alpejskim mężczyzn. Drugi był Norweg Henrik Kristoffersem, a trzeci aktualny mistrz olimpijski Andre Myhrer (Szwecja). Michał Jasiczek bez punktu. Czytaj więcej.

Adam Małysz dla Sport.pl: Żyła? Przemiana totalna. Stoch? To nie w nim był problem

- Piotrek miał duże problemy rodzinne, teraz to się trochę stabilizuje. To raz. A dwa, że jest już dobrze po "trzydziestce", więc czas spoważnieć. Zazwyczaj był pierwszy na skoczni, zawsze pędził, nawet jadł najszybciej. A teraz wolno chodzi, je najdłużej, do niczego się nie spieszy. Przemiana totalna - mówi Adam Małysz o Piotrze Żyle. Dyrektor sportowy PZN ds. skoków i kombinacji po inauguracji sezonu w Wiśle jest przekonany, że Żyła, Dawid Kubacki i oczywiście Kamil Stoch od początku są w bardzo dobrej formie. Czytaj więcej.

Więcej o: