Puchar Narodów w skokach narciarskich. Polska liderem!

Udana inauguracja sezonu przez Polaków ma odbicie w klasyfikacji Pucharu Narodów. Drużyna Stefana Horngachera przewodzi w rankingu. Na podium znalazły się także reprezentacje Niemiec i Austrii.

W sobotę Polacy wygrali konkurs drużynowy, a w niedzielę w konkursie indywidualnym poszło im nieco gorzej. Kamil Stoch był drugi po pierwszej serii, ale w drugiej serii zachwiał się przy lądowaniu i spadł na czwarte miejsce. Jak wypadli pozostali Polacy?

W pierwszej dziesiątce zawodów w Wiśle było aż trzech reprezentantów Polski. Poza Kamilem Stochem wśród najlepszych znaleźli się: Piotr Żyła (6. miejsce) i Dawid Kubacki (8. miejsce). Do drugiej serii awansowali również Jakub Wolny i Maciej Kot. Pierwszy zakończył rywalizację na 23. miejscu, a drugi na 29. Stefan Hula nie awansował do drugiej serii. Był 38.

Dzięki tym wynikom zostaliśmy liderem klasyfikacji Pucharu Narodów:

Klasyfikacja Pucharu NarodówKlasyfikacja Pucharu Narodów Sport.pl

Puchar Narodów w skokach narciarskich to nazwa klasyfikacji drużynowej Pucharu Świata. Każdy kraj ma w klasyfikacji Pucharu Narodów tyle punktów, ile łącznie zdobyli do klasyfikacji indywidualnej PŚ reprezentujący go skoczkowie. Dodatkowe punkty przyznawane są też za konkursy drużynowe w PŚ - za 1. miejsce 400 pkt., za 2. - 350, za 3. - 300, za 4. - 250, za 5. - 200, za 6. - 150, za 7. - 100, a za 8. - 50. Drużyny sklasyfikowane poniżej 8. miejsca w zawodach drużynowych, nie otrzymują za nie punktów.