Rybakina przejechała się po WTA. Co za reakcja

W poniedziałek w Tokio rozpocznie się kolejny turniej rangi WTA 500. Weźmie w nim udział Iga Świątek, która w pierwszej rundzie ma wolny los. Oprócz niej otrzymały go także Jessica Pegula, Maria Sakkari oraz Caroline Garcia. Według regulaminu z gry w pierwszej rundzie powinna być zwolniona także trzecia w rankingu Jelena Rybakina. WTA zdecydowało jednak inaczej, na co dość wymownie zareagowała reprezentantka Kazachstanu.

Zmagania w Japonii będą powrotem do rywalizacji Igi Świątek po kilkutygodniowej przerwie. Po raz ostatni oglądaliśmy Polkę podczas US Open. Choć wiceliderka rankingu planowała pojawić się w Guadalajarze, to ostatecznie wycofała się z rywalizacji. Podobnie jak Jelena Rybakina, która tym samym straciła wolny los w Tokio.

Zobacz wideo Była numer 1 uważa, że Iga Świątek może przenieść wszystko z mączki na trawę. Trener Igi: Zgadzam się, jak najbardziej

Jelena Rybakina zabrała głos. Mocna reakcja

Choć regulamin mówi o tym, że wolny los otrzymać powinny cztery najlepsze zawodniczki rankingu WTA, to w przypadku Tokio organizacja zdecydowała się na małą zmianę. Oprócz Igi Świątek i Jessici Peguli, które są w czołowej "4" rankingu, wolny los otrzymały też Maria Sakkari oraz Caroline Garcia, które w tym tygodniu rywalizowały w Guadalajarze i dotarły tam do półfinału. Ta decyzja sprawiła, że w pierwszej rundzie grać musi Jelena Rybakina, rankingowa piątka. Jej rywalką będzie Linda Noskova. Z kolei Garcia i Sakkari zyskały czas na podróż do Japonii.

Decyzja WTA bardzo mocno oburzyła samą Rybakinę. Kazaszka nie przybierała w słowach i zamieściła na swoim Instagramie wymowny wpis. "Wolny los za występ. Dziękuję za zmianę regulaminu w ostatnim momencie. Jak zawsze wspaniałe decyzje WTA" - napisała na InstaStories i zamieściła... sarkastyczną emotikonę.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

To nie jedyna decyzja WTA, która w ostatnim czasie przyniosła sporo dyskusji. Tenisistki narzekają m.in. na intensywny kalendarz startów, przez co tenisistki mają bardzo mało czasu na odpoczynek. Sama federacja, póki co nie odniosła się do sytuacji z Jeleną Rybakiną.

Początek rywalizacji w Tokio w poniedziałek 25 września, finał zaś 1 października. Relacje z meczów Igi Świątek na Sport.pl i w naszej aplikacji mobilnej.

Więcej o: