Nadal wymienił wiadomości ze Świątek. "Lubię ją". I nie dowierza

Rafael Nadal został zapytany podczas Wimbledonu o doskonałą serię Igi Świątek, która wygrała aż 37 meczów z rzędu, notując najdłuższą serię zwycięstw w XXI wieku. Hiszpan nie szczędził komplementów wobec Polki, liderki rankingu WTA.

Iga Świątek od początku swojej kariery podkreśla, że jej idolem jest Rafael Nadal. Hiszpański tenisista wielokrotnie już komplementował Polkę, która aktualnie rządzi w kobiecym tenisie. Raszynianka notuje serię 37 zwycięstw z rzędu, po drodze wygrywając m.in. Rolanda Garrosa, czy turnieje WTA 1000 w Rzymie i Miami.

Zobacz wideo Tajemnica kortów Wimbledonu. Dlaczego tak bardzo różnią się od innych?

Rafael Nadal podczas Wimbledonu został zapytany o Igę Świątek. I znów nie szczędził komplementów na jej temat. - Myślę, że gdy gra świetnie, jest bardzo trudno ją zatrzymać, bo jej uderzenia są nieco inne, ale z ogromną mocą. Doskonale się porusza. Kiedy gra ze swoją pewnością, jej uderzenia są bardzo trudne do powstrzymania dla innych dziewczyn - podkreślił Nadal.

Rafael Nadal komplementuje Igę Świątek

Jak przyznał, śledził jej grę w trakcie serii 37 zwycięstw z rzędu. Hiszpan wręcz nie może uwierzyć w wyczyn Polki. - Wymienialiśmy parę razy wiadomości. Niemożliwy jest sposób, w jaki gra. To niemożliwe, że jest w stanie utrzymać koncentrację przez tak długi czas. Sądzę, że bardzo trudno jest to osiągnąć - podkreślił hiszpański tenisista, który awansował już do III rundy Wimbledonu.

Na tym jednak nie skończył komplementów wobec Polki. - Lubię ją. Myślę, że jest bardzo pozytywnie nastawiona do tenisa, ma świeże spojrzenie. Cieszę się, że tak dobra dziewczyna jak ona odnosi tyle sukcesów - zakończył Hiszpan.

Kolejną rywalką Igi Świątek w tegorocznym Wimbledonie będzie Francuzka Alize Cornet (37. WTA), która w swoim drugim meczu pokonała 6:3, 6:3 Amerykankę Claire Liu (75. WTA). - Nie mogę się doczekać spotkania z Alize, na pewno będzie ono ekscytujące, a w trzeciej rundzie grają zawodniczki, które na to zasługują - skwitowała tenisistka z Raszyna. Iga Świątek zagra z Alize Cornet w sobotę 2 lipca, a dokładną godzinę rozpoczęcia spotkania organizatorzy prawdopodobnie podadzą w piątek.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.