Polski piątek na Wimbledonie. O której mecze Polaków? Gdzie oglądać?

W piątek czekają nas kolejne emocje podczas tegorocznej edycji Wimbledonu z udziałem polskich zawodników i zawodniczek. Tego dnia reprezentanci Polski zaprezentują się w deblu i w mikście, a najciekawiej zapowiada się starcie, w którym wystąpi Alicja Rosolska.

Piątek jest kolejnym dniem, w którym najlepsi tenisiści i tenisistki świata rywalizują w Wimbledonie. Na singlowe pojedynki Igi Świątek i Magdaleny Fręch trzeba poczekać do soboty, jednak już w piątek będzie można zobaczyć starcia z udziałem Biało-Czerwonych.

Zobacz wideo Tajemnica kortów Wimbledonu. Dlaczego tak bardzo różnią się od innych?

Polski piątek na Wimbledonie. Biało-Czerwoni zagrają w deblu i mikście

Najwcześniej w akcji będzie można zobaczyć Magdalenę Fręch, która w parze z Brazylijką Beatriz Haddad Maią zagra w drugiej rundzie debla. Ich przeciwniczkami będą Viktoria Kuzmova ze Słowacji i Arantxa Rus z Holandii.

Około godziny 14:00 z kolei rozpocznie zaczęty w czwartek pojedynek Kamila Majchrzaka i Jana Zielińskiego z Lasjo Djere i Dusanem Lajovicem z Serbii. Ich starcie w pierwotnym terminie zostało przerwane z powodu opadów deszczu. W pierwszym secie Polacy przegrali 5:7, zaś w drugim Serbowie prowadzą 2:0.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Za to około godziny 17:00, po zakończeniu meczu z udziałem Majchrzaka i Zielińskiego na korcie pojawią się Łukasz Kubot i Szymon Walków, którzy w drugiej rundzie debla zagrają z Chorwatem Ivanem Dodigem i Amerykaninem Austinem Krajickiem.

Najwcześniej od godziny 18:00 natomiast na korcie pojawi się Alicja Rosolska, która wspólnie z Michaelem Venusem z Nowej Zelandii zagrają w mikście z parą Venus Williams - Jamie Murray.

Harmonogram piątkowych meczów Polaków w Wimbledonie:

  • 12:00: Fręch, Haddad Maia - Kuzmova, Rus
  • Ok. 14:00: Majchrzak, Zieliński - Djere, Lajović
  • Ok. 17:00 (po meczu Majchrzaka i Zielińskiego): Kubot, Walków - Dodig, Krajicek
  • Ok. 18:00: Rosolska, Venus - V. Williams, J. Murray

Mecze Polaków na Wimbledonie można śledzić na sportowych antenach Polsatu oraz w internecie za pośrednictwem platformy Polsat Box Go.

Więcej o: