Chwile grozy na Wimbledonie. Burrage nagle ruszyła do chłopca podającego piłki

- Dobra robota, Jodie - powiedział komentator BBC podczas meczu Jodie Burrage z Łesią Curenko w pierwszej rundzie Wimbledonu. Brytyjska tenisistka zaopiekowała się chłopcem, który nagle źle się poczuł.

W poniedziałek Jodie Burrage (141. WTA) zmierzyła się z Łesią Curenko (101. WTA) w pierwszej rundzie Wimbledonu. Spotkanie wygrała Ukrainka, która pokonała Brytyjkę 6:2, 6:3. W kolejnej fazie turnieju Curenko zmierzy się ze swoją rodaczką Anheliną Kalininą (34. WTA). Tenisistka pokonała w pierwszym spotkaniu Węgierkę Annę Bondar (64. WTA) 4:6, 6:2, 6:4. 

Zobacz wideo Kontrowersje wokół Igi Świątek już na samym starcie Wimbledonu

Piękne zachowanie Jodie Burrage. Zaopiekowała się chłopcem, który źle się poczuł

Podczas meczu Burrage z Curenko doszło do niepokojącej sytuacji. W drugim secie chłopiec od podawania piłek nagle źle się poczuł i zaczął tracić przytomność. Zauważyła to Burrage, która od razu ruszyła mu z pomocą. Tenisistka przyniosła dziecku napój oraz żelki, które przekazał jeden z kibiców. Z uwagi na stan chłopca i trwającą nad nim opiekę, mecz musiał zostać przerwany. Brytyjka pozostała przy chłopcu, dopóki pomoc medyczna nie wyprowadziła go z kortu. 

Zachowanie Burrage pochwalił komentujący to spotkanie na antenie BBC Jo Durie. - Dobra robota Jodie za opiekę nad chłopcem. To straszne, gdy widzisz, co może się przydarzyć dzieciakom na kortach. Myślałem, że ktoś inny mu pomoże. Widzę, że Jodie robi tam wszystko, co w jej mocy - powiedział komentator. 

Hubert HurkaczSmutna konferencja przybitego Hurkacza. "Ciężko opisać, co czuję"

Burrage po zakończeniu meczu nie zapomniała o chłopcu i nadal martwiła się o jego stan zdrowia. - Chłopiec powiedział, że czuł się naprawdę słabo. Właściwie ledwo mówił. Chciałam dać mu coś słodkiego. Przyniosłam butelkę izotoniku oraz żel do picia. Ktoś z trybun przekazał jeszcze paczkę żelków. Było z nim źle, a ja starałam się mu pomóc. Później chłopiec lepiej się poczuł. Mam nadzieję, że teraz jest już z nim całkowicie dobrze - powiedziała tenisistka po meczu. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jodie Burrage ma na swoim koncie cztery wygrane turnieje singlowe oraz pięć deblowych rangi ITF. W 2022 roku pokonała dużo wyżej notowaną Paulę Badosę 6:4, 6:3 w rozgrywkach WTA Eastbourne. W rankingu WTA najwyżej klasyfikowana była na 141. miejscu. 

Iga Świątek zaczyna Wimbledon. Mecz z Janą Fett około 14:30Iga Świątek zaczyna Wimbledon. Mecz z Janą Fett około 14:30

Więcej o: