Sensacyjna porażka Novaka Djokovicia. Jest nowy lider rankingu ATP

Novak Djoković odpadł z turnieju WTA w Dubaju! Serb przegrał z Czechem Jirim Veselym 4:6, 6:7 (4) i stracił prowadzenie w rankingu ATP. Nowym numerem jeden światowego tenisa został Rosjanin Daniił Miedwiediew.

Dla Djokovicia turniej w Dubaju był pierwszym w 2022 roku po tym, jak nie został wpuszczony do Australii, żeby zagrać w wielkoszlemowym Australian Open w Melbourne ze względu na brak zaszczepienia.

Porażka Djokovicia już w ćwierćfinale turnieju w Dubaju

Djoković nie przeszedł jednak ćwierćfinału rozgrywek. O wejście do półfinału walczył z Czechem Jirim Veselym (123. ATP). Rywal przełamał Djokovicia już w pierwszym gemie spotkania, ale Serb odpowiedział, doprowadzając do wyrównania 2:2. Vesely jeszcze raz wygrał jednak gema przy serwisie przeciwnika przy stanie 4:3, żeby potem wygrać pierwszą partię 6:4.

Drugi set był o wiele bardziej wyrównany. Djoković został przełamany przy stanie 3:4 dla Vesely'ego, ale udało mu się wyrównać stan partii na 5:5. Ostatecznie to Vesely wygrał ją jednak po tie-breaku. W nim było 7:4 i Czech okazał się lepszy od najlepszego tenisisty świata w dwóch setach.

Hubert HurkaczWielka metamorfoza Hurkacza. "Jest wyluzowany". Inna twarz Polaka

Nowy lider rankingu ATP! Pierwszy raz od osiemnastu lat spoza "wielkiej czwórki"

Porażka Djokovicia oznacza, że w najnowszym rankingu ATP Novak Djoković spadnie z pozycji lidera. W poniedziałek, 28 lutego nie będzie pierwszą rakietą świata po raz pierwszy od stycznia 2020 roku. Nowym numerem jeden światowego tenisa zostanie Rosjanin Daniił Miedwiediew, finalista tegorocznego Australian Open.

Aryna Sabalenka i Iga Świątek"Sam nie wierzę w to, co powiedziałem". Iga Świątek może wyrównać rachunki

Miedwiediew jest pierwszym liderem rankingu ATP spoza "wielkiej czwórki" - Djokovicia, Rafaela Nadala, Rogera Federera i Andy'ego Murraya - od 1 lutego 2004 roku, a zatem od 6602 dni - 18 lat i 27 dni. Rosjanin to 27. zawodnik, który przejmuje miejsce lidera rankingu.

Niesamowity bilans Djokovicia przeciwko Vesely'emu

To już drugie zwycięstwo Vesely'ego przeciwko Djokoviciowi. Jego bilans w meczach z Serbem jest imponujący - nigdy z nim nie przegrał, więc ma tylko te dwa zwycięstwa. Nie zalicza się do niego walkowera, który został przyznany Djokoviciowi, gdy Vesely musiał wycofać się z US Open w 2016 roku.

Poprzednia wygrana Vesely'ego to także mecz rozegrany w 2016 roku, 13 kwietnia. Wygrał wtedy w trzech setach - 6:4, 2:6, 6:4 - w pierwszej rundzie turnieju ATP w Monte Carlo. Czech w półfinale w Dubaju zagra z lepszym z pary Ricardas Berankis (Litwa, 99. ATP) i Denis Shapovalov (Kanada, 14. ATP).

Hubert Hurkacz nie daje szans Jannikowi Sinnerowi podczas ATP w Dubaju.Hurkacz pokonał faworyta i jest w półfinale w Dubaju. Ta akcja Polaka [WIDEO]

W finale Vesely może się spotkać z Hubertem Hurkaczem (11. ATP). Polak będący po drugiej stronie drabinki turnieju właśnie awansował do półfinału turnieju po wygranej z 10. zawodnikiem rankingu ATP, Jannika Sinnera z Włoch 6:3, 6:3. - Widać, że Hubert Hurkacz jest wyluzowany i wszystko robi świetnie - mówi o Polaku dziennikarzowi Sport.pl, Łukaszowi Jachimiakowi Dawid Olejniczak.