Polska tenisistka przyłapana na dopingu. Została zawieszona

Anastazja Szoszyna, polska tenisistka pochodzenia ukraińskiego, została tymczasowo zawieszona. W jej organizmie wykryto metabolity stanozololu.

Niedozwolone substancje stwierdzono w jej próbce moczu podczas październikowego turnieju ITF 250 w Stambule. 445. na świecie tenisistka przegrała wtedy w drugiej rundzie z Serbką Dejaną Radanović 1:6, 3:6. 

Zobacz wideo Finał turnieju wielkoszlemowego jak zwykłe zawody? "Jeżeli w poprzednich meczach działały pewne rutyny, to dlaczego robić coś innego"

- Próbka został wysłany do laboratorium akredytowanego przez Światową Agencję Antydopingową (WADA) w Montrealu w celu przeprowadzenia analizy i stwierdzono, że zawiera metabolity stanozololu. Stanazolol jest substancją zabronioną, wymienioną na liście WADA - czytamy w komunikacie Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF).  

Papież FranciszekPapież został członkiem Boca Juniors. Wcześniej deklarował, że kibicuje rywalom

Stosowanie stanazololu skutkuje przyrostem masy mięśniowej i zwiększeniem siły. 23-latka została tymczasowo zawieszona na mocy artykułu 8.3.1 (c) Tenisowego Programu Antydopingowego 2020. Niebawem zostanie przesłuchana, potem zapadnie ostateczny wyrok. - W dniu 30 listopada pani Szoszyna została oskarżona o naruszenie przepisów antydopingowych i tymczasowo zawieszona ze skutkiem od 12 grudnia - dodano.

Najwyższy kontrakt w historii NBA podpisany! Najwyższy kontrakt w historii NBA podpisany! "To jest mój dom, to jest moje miasto"

Szoszyna wygrała w tym roku cztery turnieje z serii LOTOS PZT Polish Tour i jednocześnie cały cykl. Zarobiła na tym prawie 70 tys. złotych. W czerwcu otrzymała polskie obywatelstwo.

Więcej o: