Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Papież został członkiem Boca Juniors. Wcześniej deklarował, że kibicuje rywalom

Papież Franciszek został socio Boca Juniors Buenos Aires. To o tyle ciekawe, że wcześniej zapewniał, że jest kibicem San Lorenzo.

- Jestem dumny, że papież Franciszek ma już swoją kartę Boca. Otrzymałem też koszulkę z jego podpisem - poinformował Jorge Amor Ameal, prezes Boca Juniors Buenos Aires.

Zobacz wideo Jan Tomaszewski wspomina Diego Maradonę: "Geniusz i fenomen. Myślał, że poza boiskiem też jest boski"

Papież należy od kilku dni do grona socios - członków argentyńskiego klubu. Otrzymał karnet na mecze po cenach niższych niż standardowe. Ma także legitymację z numerem 1. Franciszek jako socios ma też prawo głosu w wyborach na prezesa klubu. Ponadto Boca Juniors i papieska fundacja "Scholas Occurrences" obejmująca sieć ośrodków edukacyjnych, które powstały w Buenos Aires w czasach, gdy Franciszek był tam arcybiskupem, podpisały umowę o współpracy. Fundacja działa obecnie w 190 krajach i skupia 400 tys. ośrodków edukacyjnych, którym patronuje Watykan.

Najwyższy kontrakt w historii NBA podpisany! Najwyższy kontrakt w historii NBA podpisany! "To jest mój dom, to jest moje miasto"

Papież został członkiem klubu piłkarskiego

Papież, który kończy w czwartek 84. urodziny, jest znanym kibicem futbolu. W młodości jeszcze jako zwykły ksiądz w Buenos Aires grał w piłkę nożną. Ogląda czasem spotkania. Gdy kilka tygodni temu zmarł jego rodak Diego Maradona, Franciszek wspominał ich ostatnie rozmowy.

Mamed ChalidowNajwiększa legenda UFC stoczy walkę z Chalidowem? Kawulski: Jestem na tak

Ciekawostką jest fakt, że wcześniej papież zapewniał, iż kibicuje San Lorenzo - rywalowi Boca Juniors.