Znamy wymagania sprzętowe Marvel's Spider-Man. Nie trzeba mieć nowoczesnego sprzętu

Już w najbliższych dniach na komputery osobiste trafi tytuł, który niegdyś był ekskluzywny dla konsol PlayStation. Marvel's Spider-Man zadebiutuje na pecetach w odświeżonej wersji, jednak aby zagrać, nie trzeba będzie mieć nowoczesnego sprzętu.

Ekskluzywne tytuły to jeden z największych argumentów, dla którego gracze sięgają po konsole PlayStation. Z czasem gry te trafiają jednak na komputery osobiste, a tak w najbliższej przyszłości stanie się z Marvel’s Spider-Man. Twórcy zadbali, aby przygody człowieka pająka dedykowane pecetowcom były odświeżone, jednak nie przekłada się to na wymóg najnowocześniejszego sprzętu.

Zobacz wideo F1 22 NA PS5. Nowi kierowcy, najnowszy tor, duże zmiany w menu

Premiera już w piątek

Marvel’s Spider-Man oryginalnie trafił w ręce graczy jeszcze w 2018 roku. Wówczas gra była dedykowana wyłącznie posiadaczom konsoli PlayStation 4, a w późniejszym czasie - także tym, którym udało się zakupić PlayStation 5. Był to bowiem tytuł ekskluzywny, jednak jego status wkrótce ulegnie zmianie.

Już 12 sierpnia Marvel’s Spider-Man trafi na komputery osobiste. Nie będzie to jednak odgrzewany kotlet i port wersji konsolowej, lecz wersja remastered, która ma zachwycić grafiką i gameplayem. Jak się jednak okazuje, aby zagrać, nie trzeba będzie dysponować niesamowitym sprzętem.

Play-offy Ultraliga, League of LegendsOgrom emocji w Ultralidze. Nadchodzi spotkanie dwóch najmocniejszych ekip

Zagramy nawet na leciwych pecetach

Zgodnie z zapowiedziami, Marvel’s Spider-Man ma być niezwykle dobrze zoptymalizowanym sprzętem. Grę w ustawieniach minimalnych, które mają pozwolić na grę na najniższych ustawieniach graficznych w rozdzielczości 720p przy 30 klatkach na sekundę, zagramy już na Intel Core i3-4160 oraz GeForce GTX 950.

Większość graczy z pewnością zainteresują wymagania, aby w Spider-Mana zagrać średnich detalach przy 60 klatkach na sekundę oraz rozdzielczości 1080p. Wówczas będziemy potrzebować minimum Intel Core i5-4670 lub AMD Ryzen 5 1600, 16GB pamięci operacyjnej oraz GeForce GTX 1060 w wersji 6GB albo odpowiednika - AMD Radeon RX 580.

Nie dajcie się jednak zwieść wymaganiom, wszak Marvel’s Spider-Man będzie potrafił zrobić z użytek nawet z najpotężniejszych bestii do grania. Ustawienia Ultimate Ray Tracing będą wymagać Intel Core i7-12700k, 32GB RAMU oraz GeForce RTX 3080. W zamian otrzymamy rozdzielczość 4k z włączonym Ray Tracingiem przy zachowanch 60 klatkach na sekundę.

Rainbow Six Siege V4 MastersFinały Rainbow Six V4 Masters 2022 już w ten weekend! Cztery zespoły w walce o tytuł

Więcej o: