Poprawki do NBA 2K23. Pojawi się specjalny retro segment

Premiera NBA 2K23 zbliża się wielkimi krokami. Twórcy zajęli się częścią zgłaszanych w przeszłości mankamentów, aby udoskonalić rozgrywkę.

Informacje bezpośrednio od zespołu 2K, który pracuje obecnie nad NBA 2K23. Otwarcie potwierdzono część aspektów, na których skupiono się przed wypuszczeniem kolejnej odsłony cyklu. Poszczególne mechaniki zostaną mocno przebudowane.

Zobacz wideo Wiele firm podejmowało próbę stworzenia symulatora tenisa na miarę piłkarskiej FIFY. Jak poradził sobie Matchpoint?

NBA 2K23 już we wrześniu

Rąbka tajemnicy uchylił Mike Wang - Dyrektor do Spraw Rozgrywki. Na swoim Twitterze Amerykanin opisał część zmian, jakimi zajmują się on i jego podopieczni. Istotne aspekty będą dotyczyły zarówno gry w ataku jak i obronie. 

Robienie przechwytów czy bloków zostanie znacznie utrudnione. Na to uskarżali się gracze w kontekście NBA 2K22 - defensywa była momentami stanowczo zbyt łatwa, a nawet do granic logiki bezmyślna. Praktycznie wszystkie działania na parkiecie będą kosztowały więcej siły z paska adrenaliny. Zmieniony zostanie również sam system poszczególnych animacji określonych zawodników. Wszystko ma się przełożyć na konkretne usprawnienie systemu rozgrywki.

W grze pojawi się również specjalny segment poświęcony osobie Michaela Jordana. Gracze będą mogli rozegrać piętnaście ikonicznych momentów z kariery legendarnego koszykarza - zarówno z okresu początków jego przygody jak i końcówki sportowej drogi. Od spotkań uniwersyteckich aż po finały NBA.

2K ogólnie skupi się na kilku retro akcentach. Zostaną wprowadzone animacje i charakterystyczne zagrania dla takich ikon jak Magic Johnson czy Larry Bird. Gracz ma poczuć klimat ligi z lat 80. i 90. dzięki wyjątkowym akcentom, które jeszcze bardziej przybliżą osoby gwiazdy tamtego okresu czy ikoniczne zespołu pokroju "Bad Boys" z Detroit Pistons.

Gry komputerowe - zdjęcie ilustracyjneGra na receptę. EndeavorRx pomaga w terapii dzieci z ADHD

Więcej treści gamingowych na Gazeta.pl.

Wstępny trailer był bardzo zdawkowy. 2K chce stawiać przede wszystkim na realizm i autentyczność. Wszystko ma przebiegać płynniej - jeszcze dynamiczniej niż kiedykolwiek. Pełny obraz prac pokaże jednak już sama w sobie gra. NBA 2K23 pojawi się w sprzedaży 9 września. Tytuł będzie dostępny na Nintendo Switch, PC, oraz konsole Xbox i Playstation.

 

World of WarcraftWorld of Warcraft miał trafić na telefony? Anulowano produkcję

Więcej o: