Kontrowersyjne słowa dziennikarza esportowego. Kibice ostro zareagowali

Gorąco w esportowych kręgach. Dziennikarz Duncan "Thorin" Shields ostro wypowiedział się o weteranie CS:GO. W obronie gracza stanęli koledzy po fachu i fani.

Trwający Major w Antwerpii skupia oczy całej esportowej społeczności. Właśnie dobiegła końca faza pretendentów. Ostatnie miejsce w fazie legend zapewnił sobie skład Imperial, którego kapitanem jest legenda brazylijskiego Counter-Strike'a - Gabriel "FalleN" Toledo. Nie wszyscy są jednak fanami sentymentalnego projektu z Ameryki Południowej. Swoje trzy grosze wtrącił Duncan "Thorin" Shields. Jego kontrowersyjna opinia nie przypadła jednak do gustu internautom. Wylało się pokaźne wiadro pomyj.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

"To najbardziej przeceniany zawodnik w historii CS:GO" - "Thorin" o "FalleNie"

Imperial mecz na wagę awansu wygrało z forZe. Brazylijczycy dość gładko pokonali Rosjan 2:0, zapewniając sobie awans do kolejnej fazy turnieju i status legend. "Thorin" nie pogratulował zespołowi sukcesu. Wręcz przeciwnie, wykorzystał moment ich glorii, by rzucić kilkoma mocnymi zdaniami w kierunku "FalleNa", który zagrał naprawdę dobre spotkanie

"FalleN" to najbardziej przeceniany zawodnik w historii CS:GO. Nigdy nie był najlepszym graczem w żadnym składzie, ale ludzie kreują go na kogoś pokroju Zidane'a.

Nie trwało to długo, a pod wpisem pojawiły się tysiące komentarzy. Wiele z nich należało do czołowych graczy i dziennikarzy CS:GO. Streszczając ich treść - w zasadzie nikt nie poparł zdania Shieldsa. Najostrzej zareagował Aleksandr "s1mple" Kostyliew. Ukrainiec wymownie napisał dziennikarzowi, co sądzi o jego opinii. "Thorin" jednak nie puścił tego mimo uszu. Wywiązała się z tego mocna wymiana.

ZamulekKierunek słoneczna Hiszpania. Zamulek dołącza do UCAM Tokiers

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Drugie imię Shieldsa to od lat kontrowersja. Zdarzało się mu tracić współprace przez niewyparzony język. Tym razem wydaje się jednak, że po prostu przesadził. Z niewiadomych przyczyn mocno wsiadł na osobę Toledo. Brazylijczyk jest dwukrotnym zwycięzcą Majora - graczem, który dwa razy trafiał do corocznego zestawienia najlepszych graczy świata (drugie miejsce w 2016 roku). "FalleN" przyczynił się do popularyzacji CS'a w Brazylii, gdzie jest uważany za twarz esportu. Teraz odniósł na Majorze ogromny sukces, być może jeden z ostatnich w karierze.

Shields wypadł na obłudnika i zgorzknialca szukającego atencji. Swoim zachowaniem być może postawił na sobie krzyżyk w pewnych kręgach. Ogromna część społeczności CS:GO straciła do niego resztki szacunku. I żeby nie było - tu nie chodzi tylko o zupełnie nieuzasadnioną krytykę zawodnika, ale fakt, że w pewnym momencie "Thorin" sam nazywał Toledo najlepszym prowadzącym w historii Counter-Strike'a.

Jensen, gracz League of LegendsCloud9 odkrywa karty. Poznaliśmy odświeżony skład League of Legends

Więcej o: