Zaskakująca decyzja Konami. PES w tym roku przegra rywalizację z FIFĄ?!

Firma Konami nie wypuści na rynek gry eFootball PES 2021 w wersji fizycznej. Spowodowane jest to zmianami związanymi z przejściem produkcji na nowy silnik Unreal Engine 4 oraz możliwym pojawieniem się konsol nowej generacji.

Na jesieni mogą ukazać się konsole Play Station 5 oraz Xbox Series X, czyli najnowsze na rynku konsole do gier. W związku z przejściem na nowszą generację Pro Evolution Soccer prawdopodobnie nie pojawi się w wersji fizycznej. Deweloper przygotował dla fanów piłki nożnej aktualizację, która pojawi się 15 września i zastąpi PES-a 2021. 

Pro Evolution Soccer przygotowywany pod nowszą generację. Kolejne zmiany Konami

Przejście na silnik Unreal Engine 4, firma Konami zapowiedziała kilkanaście dni temu. Japońska marka oświadczyła, że planowane zmiany zostaną wprowadzone od eFootball PES 2022. Możliwe pojawienie się nowych konsol także wpłynęło na decyzję o utworzeniu aktualizacji do obecnej gry Pro Evolution Soccer, zamiast wydawać na rynek kolejną wersję. 

Nowelizacje wprowadzone przez Konami będą dotyczyły głównie kwestii technicznych. Twarzą PES-a wciąż pozostaje Leo Messi. Aktualizację gry na sezon 2020/2021 można zamówić w przedsprzedaży na oficjalnej stronie Konami. 

Pro Evolution Soccer współpracuje z czterema europejskimi klubami, są to FC Barcelona, Bayern Monachium, Juventus, Manchester United oraz Arsenal. Z okazji 25-lecia produkcji na stronie pojawiła się możliwość wyboru dedykowanego klubu przy zakupie aktualizacji. Gracze będą również mogli wybrać historyczne składy wspomnianych zespołów. W tym Manchesteru United z 1998 roku, Arsenalu z 2002 roku, czy FC Barcelony z sezonu 2005/2006. Cena aktualizacji w pre-orderze wynosi 145 złotych i jest dostępna zarówno na platformę Xbox, PS4 oraz PC.

 
Więcej o: