Dodatkowe zawody w skokach narciarskich dla Polski

Dwa konkursy FIS Cup w połowie lutego odbędą się w Szczyrku. Taką informację podał portal WP SportoweFakty, powołując się na Międzynarodową Federację Narciarską (FIS).

FIS Cup to zawody międzynarodowe najniższego, trzeciego szczebla w skokach narciarskich. Mniej prestiżowe od Pucharu Świata i Pucharu Kontynentalnego. Dlatego też zainteresowanie organizacją konkursów było niewielkie. 

Zobacz wideo Dawid Kubacki dominatorem początku sezonu skoków. Trenerzy zachwycają się jego perfekcją

Wystarczy tylko zaznaczyć, że do tej pory w terminarzu zimowym na sezon 2022/23 były tylko trzy pozycje - norweskie Notodden, polskie Zakopane i austriackie Villach. Na szczęście dla organizatorów, teraz udało się znaleźć chętnych na organizacje dwóch kolejnych weekendów.

Jak poinformował portal WP SportoweFakty, powołując się na Międzynarodową Federację Narciarską (FIS), jednym z nowych organizatorów jest polski Szczyrk, gdzie zawody miałyby się odbyć w połowie lutego (11-12 lutego). Drugim z kolei niemiecki Oberhof, gdzie na początku marca zostanie zakończona edycja 2022/23 FIS Cup.

Aktualny terminarz zawodów FIS Cup prezentuje się następująco: 

  • 16-17 grudnia, Notodden (Norwegia)
  • 7-8 stycznia, Zakopane (Polska)
  • 11-12 lutego, Szczyrk (Polska)
  • 18-19 lutego, Villach (Austria)
  • 4-5 marca, Oberhof (Niemcy).

W zeszłym sezonie w Polsce zostały rozegrane tylko jedne z czterech zaplanowanych zawodów FIS Cup. W Zakopanem, na Średniej Krokwi, najlepszy okazał się Austriak Jonas Schuster. 

Do Szczyrku zawody wrócą z kolei po dwuletniej przerwie. W styczniu 2021 roku najlepsi w nich byli Niemcy - jeden konkurs wygrał Richard Freitag, a drugi Philipp Raimund. W pierwszym z konkursów trzecie miejsce zajął Polak Jarosław Krzak.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.