Zdecydowana deklaracja Kamila Stocha. "Jesteśmy narodem, jakim jesteśmy"

Znany youtuber Krzysztof Gonciarz przeprowadził wywiad z Kamilem Stochem. W jego trakcie poruszono kilka ciekawych wątków. Polski skoczek został zapytany m.in. o zakończenie kariery. 35-latek zdobył się także na szczere wyznanie na temat rodaków. - Pomimo tego że jesteśmy narodem, jakim jesteśmy, to i tak lubię ten naród - podkreślił Stoch.

Kamil Stoch nie będzie najlepiej wspominał weekendu w Wiśle. W sobotę podczas pierwszej serii 35-latek miał problemy z wiązaniem, przez co o mały włos a doszłoby do upadku. Z kolei w drugiej turze trafił na najgorsze warunki wietrzne i konkurs zakończył na 10. lokacie. W niedzielę liczył na poprawę wyniku, ale ostatecznie nie przystąpił do zawodów. Występ zakończył na etapie kwalifikacji. Mimo że Polak oddał dobry skok, to kontrolerzy dopatrzyli się nieprawidłowości w stroju 35-latka i zdyskwalifikowali go. Teraz przed trzykrotnym medalistą olimpijskich kilka tygodni przerwy. Najlepsi skoczkowie świata wrócą do rywalizacji dopiero 26 listopada. 

Zobacz wideo Trener polskich skoczków wskazał kluczową zmianę po klęsce z zeszłego sezonu. "To wielka zaleta"

Stoch zdobył się na szczere wyznanie. Nie zamierza wyjeżdżać z Polski

Stoch przygotowuje się do kolejnych zawodów w Zakopanem, z czego skorzystał Krzysztof Gonciarz. Znany youtuber przeprowadził wywiad z Polakiem, a w jego trakcie poruszono kilka ciekawych wątków. Jednym z nich była kwestia zakończenia kariery.

Rosja kpi po przeniesieniu Pucharu Świata. Rosja kpi po przeniesieniu Pucharu Świata. "Każdy chce nasze gwiazdy"

Stoch zapowiedział, że będzie rywalizował, dopóki będzie czuł się konkurencyjny. - Nie chciałbym na pewno skakać na siłę, że będę odstawał poziomem od tych najlepszych. Dla mnie takie skakanie, byleby tylko skakać i plątać się po 30. miejscach to mnie nie interesuje. Mam jeszcze kilka celów do zrealizowania i mam nadzieję, że uda mi się je osiągnąć. A jeśli nie, to świat mi się nie zawali - podkreślił Stoch.

W trakcie wywiadu padła także jasna deklaracja. Stoch zapowiedział, że nie ma zamiaru opuszczać ojczyzny, mimo iż nie zawsze zgadza się z postępowaniem rodaków. - Chciałbym mieszkać w Polsce cały czas, nie zamierzam wyjeżdżać. Pomimo tego że jesteśmy narodem, jakim jesteśmy, to i tak lubię ten naród - powiedział z uśmiechem.

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Apoloniusz Tajner/Ewa Bilan-StochŻona Stocha opowiedziała anegdotę o Tajnerze. Mały chłopiec nie dał mu wyboru

Następne zawody PŚ odbędą się w dniach 25-27 listopada na doskonale znanej kibicom skoczni Rukatunturi w Ruce. Choć czasu do zawodów jest sporo, trener naszej kadry, Thomas Thurnbichler już w minioną środę ogłosił, których zawodników zabierze do Finlandii. W gronie powołanych znalazł się Kamil Stoch. Mistrzowi olimpijskiemu towarzyszyć będą lider PŚ Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł i Tomasz Pilch, o czym więcej pisaliśmy >>> TUTAJ

Więcej o: