Wielki powrót do Pucharu Świata. Rekordzista Bergisel wraca po poważnej kontuzji

Michael Hayboeck wyleczył kontuzję i wraca do austriackiego składu w Pucharze Świata. - Teraz wszystko jest w porządku - mówi pięciokrotny triumfator zawodów najwyższej rangi.

Znany austriacki skoczek w październiku przeszedł operację przepukliny krążka międzykręgowego i musiał zrobić sobie przerwę od treningów. Z tego też powodu dotąd Andreas Widhoelzl nie mógł powołać go na zawody. Teraz to się zmieniło i Michael Hayboeck wystartuje podczas Turnieju Czterech Skoczni. Powróci na słynną skocznię Bergisel, której jest rekordzistą od 2015 roku, gdy wylądował na 138. metrze.

Zobacz wideo Jednoznaczne stanowisko ws. Doleżala! "Nie jesteśmy klubem piłkarskim"

Wielki powrót do austriackiej kadry Michaela Hayboecka

- Na pewno nie będę się spieszył, ani do niczego zmuszał - powiedział Hayboeck, cytowany przez laola1.at. Austriak startował już w zawodach międzynarodowych. To podczas Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu, gdzie raz stanął na podium, a raz był dopiero dziewiętnasty. Jak stwierdził, nie do końca poradził sobie z ciężarem oczekiwań pierwszych zawodów po przerwie.

Michal Doleżal i Kamil StochTwórca stylu V krytykuje wyjazd Stocha do Innsbrucka. "Wszyscy skaczą, a my nie"

- Dobrze wykorzystałem kolejne dni, wykonałem dobry trening fizyczny i pozwoliłem sobie trochę odpocząć. Teraz wszystko jest w porządku - przywołuje słowa skoczka dziennik Kronen Zeitung. Austriacy mocno liczną na Hayboecka, który w ciągu swojej kariery potrafił pięciokrotnie wygrać zawody Pucharu Świata. Ostatni raz udało mu się to jednak ponad 5 lat temu. 

W Innsbrucku na starcie pojawi się aż trzynastu skoczków gospodarzy. Do startujących dotąd Stefana Krafta, Daniela Hubera, Jana Hoerla, Daniela Tschofeniga, Philippa Aschenwalda, Manuela Fettnera i Ulricha Wohlgenannta, dołączy teraz grupa krajowa. To, oprócz powracającego teraz Hayboecka, Elias Medwed, Clemens Aigner, Maximilian Ortner, Stefan Rainer i Thomas Lackner. 

Trzeci konkurs Turnieju Czterech Skoczni odbędzie się we wtorek w austriackim Innsbrucku. Dzień wcześniej odbędą się kwalifikacje do zawodów. Relacje na żywo w Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: