"W kroku miałem taką dziurę, że mogłem wsadzić pięść". Polaka uratowała szybka akcja

W sobotnim konkursie Pucharu Świata w Niżnym Tagile najlepiej z Polaków zaprezentował się Aleksander Zniszczoł, który zajął 6. miejsce. Przed swoim drugim skokiem skoczek napotkał jednak nietypowy problem.

Choć do Rosji polska kadra pojechała bez czołowych skoczków (Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła zostali w kraju, żeby przygotować się do grudniowych MŚ w lotach), biało-czerwoni w Niżnym Tagile zaprezentowali się z dobrej strony. Najlepiej poradził sobie Zniszczoł, który zakończył zawody na 6. lokacie.

Zobacz wideo Na co stać polskich skoczków? "Stoch jest zmotywowany i bardzo dobrze przygotowany"

Kłopoty Zniszczoła

Po pierwszej serii i skoku na odległość 131 metrów Polak zajmował 4. miejsce. Przed drugą próbą napotkał jednak niespodziewany problem ze swoim kombinezonem. -  W kroku miałem taką dziurę, że mogłem wsadzić do niej pięść - relacjonował po konkursie w rozmowie z telewizją Eurosport Zniszczoł. - Wysłali mi z dołu drugi kombinezon i szybko się przebrałem. Może to lepiej, bo zeszło ze mnie trochę stresu i nie myślałem tak o drugim skoku - dodał.

W drugiej serii Polak wylądował na 122. metrze i spadł w klasyfikacji o dwie pozycje. Mimo wszystko to najlepszy występ 26-latka w historii jego dotychczasowych startów w Pucharze Świata.

Drugi konkurs w Niżnym Tagile odbędzie się w niedzielę o godzinie 16. Na godz. 14.30 zaplanowano za to kwalifikacje.

Historyczny sezon polskich skoczków! Rekord wszech czasów pobity! Czekaliśmy siedem latHistoryczny sezon polskich skoczków! Rekord wszech czasów pobity! Czekaliśmy siedem lat

Polacy daleko w klasyfikacji generalnej PŚ

Najwyżej z Polaków w "generalce" PŚ po sobotnich zawodach jest Dawid Kubacki, który jest czwarty (144 pkt). 8. miejsce zajmuje Piotr Żyła (133 punkty), 12. jest Kamil Stoch (62 punkty), 21. Aleksander Zniszczoł (40 punktów), 22. Klemens Murańka (38 punktów), 24. Andrzej Stękała (36 punktów), 37. Maciej Kot (17 punktów), 40. Jakub Wolny (16 punktów), 43. Paweł Wąsek (15 punktów), 54. Stefan Hula (2 punkty), a stawkę z jednym punktem zamyka Tomasz Pilch.

Więcej o: