Simon Ammann podjął decyzję ws. dalszej kariery! Fatalny sezon

Czterokrotny mistrz olimpijski, Simon Ammann potwierdził, że kontynuuje karierę. Szwajcar chce skupić się na mistrzostwach świata w Oberstdorfie 2021 oraz igrzyskach olimpijskich w Pekinie 2022. Do nowego sezonu będzie przygotowywać się jednak nie w grupie narodowej, a kadrze A.

Simon Ammann poprzedni sezon miał nieudany. 38-letni skoczek zakończył go na trzydziestym piątym miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z dorobkiem 81 punktów. Tylko dwa razy plasował się w czołowej dwudziestce zawodów PŚ - podczas konkursów w Ruce i Oberstdorfie.

Zobacz wideo Adam Małysz: W Lahti byłem potwornie zły. Nie wierzyłem w to, co robił Karl Geiger, że to taki fighter. Czułem, że inni coś mieli

Ammann kontynuuje karierę. Będzie skakał na igrzyskach w Pekinie

Czterokrotny złoty medalista imprezy czterolecia zdecydował jednak kontynuować karierę. - Mam zamiar skakać przez kolejne dwa lata. Skupiam się na dwóch kolejnych ważnych wydarzeniach: mistrzostwach świata w Oberstdorfie w 2021 roku, a zwłaszcza zimowych igrzyskach olimpijskich w 2022 roku w Pekinie – przyznał Ammann w rozmowie z "Luzerner Zeitung".

Do sezonu 2020/2021 Simon Ammann będzie jednak przygotowywać się w kadrze A. W składzie grupy narodowej Szwajcarów znalazł się tylko brązowy medalista mistrzostw świata w Seefeld, Killian Peier. W kadrze B są natomiast: Gregor Deschwanden, Andreas Schuler, Dominik Peter, Sandro Hauswirth i Lars Kindlimann. Kadrę C tworzą panie: Rea Kindlimann oraz Emily Torazza. Więcej o sportach zimowych przeczytasz na sportsinwinter.pl

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: