Oficjalnie: Są wyniki wszystkich polskich skoczków! Znakomite informacje

PZN otrzymał właśnie wyniki 23 testów na koronawirusa, które zostały przeprowadzone w kadrze polskich skoczków. Po czwartkowym treningu zgrupowanie reprezentacji może zostać zakończone, bo wszyscy zawodnicy są zdrowi!

W poniedziałek cały kraj zelektryzowała informacja, że Adam Małysz zakaził się koronawirusem. PZN zdecydował więc, że cała 24-osobowa kadra przejdzie w środę test na obecność koronawirusa. W poniedziałek test w Bielsku-Białej przeszedł już wytypowany przedstawiciel kadry - Łukasz Gębala. Fizjoterapeuta kadry skoczków był potencjalnie najbardziej narażony na kontakt z wirusem, bo widział się z Adamem Małyszem, a ponadto dużo czasu spędza przecież na zabiegach ze wszystkimi kadrowiczami. We wtorek wieczorem okazało się jednak, że Gębala jest zdrowy, co wydawało się być bardzo dobrą informacją dla skoczków. I tak też się stało.

Wszyscy skoczkowie zdrowi

W czwartkowe popołudnie Jan Winkiel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego, poinformował, że "wszyscy są ujemni". Oznacza to, że biało-czerwoni mogą zakończyć zgrupowanie w Wiśle i spokojnie rozjadą się do swoich domów. 

Więcej informacji wkrótce. 

Więcej o: