Koronawirus w PlusLidze. Osiem pozytywnych przypadków w Vervie Warszawa

Verva Warszawa Orlen Paliwa informuje, że w rezultacie przeprowadzonych w piątek testów RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 sześciu członków drużyny i sztabu szkoleniowego otrzymało wyniki pozytywne.

Verva Warszawa nie podaje do publicznej wiadomości nazwisk osób, które są zakażone koronawirusem ("z uwagi na dobro osobiste siatkarzy i członków sztabu"). Informuje jednak, że cała drużyna oraz wszyscy pracownicy klubu poddali się samoizolacji i czekają na dalsze zalecenia oraz kontakt z sanepidu.

Zobacz wideo "Cieszy, że nie siedzieliśmy na kanapie. Wyjdzie nam to na zdrowie"

Mecze w PlusLidze przełożone

Testy RT-PCR wśród drużyny i pracowników klubu przeprowadzone zostały po otrzymaniu pozytywnego wyniku u zawodnika, zgłaszającego gorsze samopoczucie i podwyższoną temperaturę. W niedzielę w godzinach przedpołudniowych klub otrzymał wyniki, które potwierdziły obecność wirusa SARS-CoV-2 u sześciu członków drużyny i sztabu szkoleniowego.

W związku z powyższym władze ligi na wniosek Vervy zdecydowały się przełożyć mecz trzeciej kolejki PlusLigi ze Stalą Nysa (pierwotnie zaplanowany na niedzielę) oraz czwartej kolejki z PGE Skrą Bełchatów (pierwotnie zaplanowany na środę). Nowe terminy spotkań ustalone i podane do publicznej wiadomości zostaną w późniejszym czasie. Wszystkie zakupione bilety zachowują swoją ważność.

Verva apeluje do osób, które miały kontakt z kimkolwiek z zespołu

Verva za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej zaapelowała też do osób, które miały kontakt z jakimkolwiek członkiem drużyny, o obserwowanie stanu zdrowia i niezwłoczne zgłaszanie się do najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów: podwyższonej temperatury, uporczywego kaszlu, bólu głowy, duszności, utraty węchu i smaku oraz bólów stawowo-mięśniowych i złego samopoczucia.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: