Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jerzy Brzęczek zakaził się SARS-CoV-2

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 przeprowadzone u selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka dały wynik pozytywny. Trener będzie teraz badany co dwa dni, jest duża szansa, że izolację skończy w dniu rozpoczęcia najbilższego zgrupowania kadry.

Pełny tekst komunikatu PZPN:

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 przeprowadzone u selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka dały wynik pozytywny. W wyniku zaistniałej sytuacji wprowadzona została standardowa procedura izolacji zgodna z obowiązującymi przepisami sanitarnymi - ponformowała oficjalna strona PZPN.

Zobacz wideo Brzęczek porównany do byłych selekcjonerów. "Nawałka na 10, Fornalik na 1" [Sekcja Piłkarska #62]

Selekcjoner reprezentacji Polski miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa

Jerzy Brzęczek poddał się badaniu w piątek, w sobotę dostał wyniki. Z naszych informacji wynika, że selekcjoner będzie teraz przechodził testy co dwa dni i po negatywnym wyniku będzie mógł wrócić do pracy. Zgodnie z obecnymi regułami, izolacja trwa maksimum 10 dni, czyli selekcjoner mógłby być na zgrupowaniu już od początku, w poniedziałek 5 października. O ile oczywiście w międzyczasie nie będzie mieć kolejnego pozytywnego wyniku badań. 

Zbigniew Boniek skomentował problemy zdrowotne Jerzego Brzęczka. - Szybkiego powrotu do zdrowia Panie Trenerze - napisał prezes PZPN na Twitterze.

7 października Polska zagra towarzyski mecz z Finlandią. 11 października zmierzy się z Włochami w Lidze Narodów, a 14 października podejmie Bośnię i Hercegowinę.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj także:

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ