Siatkówka. To już oficjalne - Piotr Gruszka nowym trenerem Resovii. Marcin Komenda dołącza do zespołu

Pogłoski transferowe, które podawaliśmy kilkanaście tygodni temu, o przejściu Piotra Gruszki do Resovii zostały oficjalnie potwierdzone. Do klubu dołączy też rozgrywający, Marcin Komenda.
Zobacz wideo

Piotr Gruszka to wybitny reprezentant Polski, który 450 razy grał w biało-czerwonych barwach. To mistrz Europy z Turcji i wicemistrz świata 2006 z Japonii. Sięgnął również po brąz ME w 2011 roku.

Karierę trenerską zaczął rok po zakończeniu tej zawodniczej. Jego pierwszym klubem był BBTS Bielsko-Biała, w którym spędził sezon. Po roku przerwy związał się z GKS-em Katowice, który powrócił do siatkarskiej ekstraklasy. W klubie z Górnego Śląska spędził 3 lata, ostatni sezon kończąc z nim na 8. miejscu w rozgrywkach. Co ciekawe, rywalizację o 7. pozycję jego podopieczni przegrali z... Asseco Resovią Rzeszów. W sezonie reprezentacyjnym w 2017 roku Piotr Gruszka był także asystentem trenera Ferdinando De Giorgiego w polskiej kadrze. Z klubem z Podkarpacia związał się na dwa lata.

Nowy szkoleniowiec rzeszowian do klubu przechodzi z rozgrywającym Marcinem Komendą, z którym współpracował w GKS-ie. Urodzony 24 maja 1996 roku w Krakowie zawodnik siatkarską karierę rozpoczynał w UKS Hutnik Dobry Wynik Kraków. Później występował w AKS-ie Rzeszów. W kolejnych dwóch latach rozgrywający uczył się w SMS-ie PZPS Spała.
Seniorską karierę Marcin Komenda rozpoczął w Effectorze Kielce, gdzie spędził dwa sezony. Stamtąd przeniósł się do GKS-u Katowice, a dobre występy w barwach śląskiego klubu zaowocowały powołaniami do reprezentacji Polski. Komenda znalazł się w składzie reprezentacji Polski na zbliżającą się Ligę Narodów. Z drużyną Asseco Resovii związał się rocznym kontraktem. 

To nie koniec wzmocnień Resovii po nieudanym sezonie, rozpoczętym przez drużynę siedmioma porażkami z rzędu. Z GKS-u Katowice przejść mają także Tomas Rousseaux oraz Bartosz Mariański. Mówi się, że do klubu dołączy również Zbigniew Bartman i Grzegorz Kosok. Na celowniku władz mają być Nicolas Marechal i Nicholas Hoag.

Więcej o: