Siatkówka. Andrzej Kowal wraca do PlusLigi!

Po kilku miesiącach nieobecności do PlusLigi powróci Andrzej Kowal. Były szkoleniowiec Asseco Resovii Rzeszów obejmie posadę szkoleniowca w beniaminku ligi, Ślepsku Suwałki.
Zobacz wideo

Andrzej Kowal to już niemal człowiek-legenda rzeszowskiej siatkówki. W drużynie grał w latach 1998-2002, by następnie pełnić rolę asystenta, a później samodzielnego szkoleniowca zespołu. Jego droga z klubem z Podpromia rozeszła się w poprzednim sezonie, kiedy po kilku przegranych meczach na starcie rozgrywek, władze zespołu postanowiły zakończyć współpracę ze szkoleniowcem. Andrzej Kowal przeniósł się więc za granicę, do rumuńskiego ACS Volei Municipal Zalau.

Andrzej Kowal wraca do PlusLigi

Od sezonu 2019/2020 trener prowadzić będzie inny polski zespół. Będzie nim beniaminek Ślepsk Suwałki. Wiadomo, że tę drużynę po rozgrywkach opuści Wojciech Winnik, który zakończył karierę.

Andrzej Kowal jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich trenerów klubowych współczesnej siatkówki. Wywalczył 3 mistrzostwa Polski z Resovią i zdobył z tym zespołem srebrny medal Ligi Mistrzów oraz 2. miejsce Pucharu CEV.

Więcej o:
Copyright © Agora SA