Bartosz Kurek ma podpisać rekordową umowę. Oficjalna decyzja tuż tuż

Bartosz Kurek jest o krok od podpisania nowego kontraktu z ONICO Warszawa. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", w ciągu kilku dni powinna zostać ogłoszona oficjalna decyzja w sprawie nowej umowy atakującego reprezentacji Polski.
Zobacz wideo

Bartosz Kurek to mistrz świata z 2018 roku i MVP turnieju. Jego powrót do wysokiej dyspozycji po latach zmagania się z urazami i słabszą formą to jedna z najbardziej komentowanych spraw w siatkarskich mediach na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. Przed sezonem 2018/2019 wstąpił w szeregi Stoczni Szczecin, a po upadku klubu przeniósł się do ONICO Warszawa. W obu tych klubach był podstawowym zawodnikiem.

W ostatnich kilku tygodniach sprawa jego ligowej przyszłości była bardzo szeroko dyskutowana. Ponoć miał otrzymać liczne oferty z zagranicy, jednak jednym z najpoważniejszych graczy w kontekście transferu miało pozostawać ONICO Warszawa. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", w najbliższych dniach klub powinien ogłosić decyzję o przedłużeniu umowy z Kurkiem.

- Prosimy o cierpliwość. Niebawem ogłosimy nazwisko nowego trenera, a także siatkarzy, którzy do nas dołączą. Czy będzie wśród nich Kurek? Przedstawiliśmy mu propozycję nowej umowy - powiedział w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" prezes ONICO, Piotr Gacek. Dotychczasowy kontrakt atakującego miał kosztować około miliona złotych. Nowa umowa ma obowiązywać przez najbliższe dwa sezony. Dodatkowo, ma być ona rekordowa, z powodu połączenia jej z kontraktem sponsorskim z marką odzieżową 4F.

Więcej o: