80 proc. skuteczności! Polacy zmietli Brazylijczyków. Te liczby mówią wszystko

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych miała rewelacyjne statystyki w drugiej połowie. Dzięki temu nie dała szans Brazylii i wygrała aż 33:23 (13:11).

Polacy od początku drugiej połowy wtorkowego starcia z Brazylią na zakończenie pierwszej fazy grupowej grali rewelacyjnie. Pierwszy błąd mieli dopiero po dziesięciu minutach, kiedy linię szóstego metra pechowo w kontrze przekroczył Przemysław Krajewski.

Mecz piłki ręcznej Polska - Hiszpania na Mistrzostwach Świata w Egipcie, 17.01.2021Fantastyczny koncert polskich piłkarzy ręcznych! Brazylia rozgromiona!

Aż 80 proc. skuteczności w drugiej połowie

Mało tego po raz pierwszy spudłowali dopiero po trzynastu minutach! Wcześniej trafili wszystkie dwanaście rzutów! W efekcie już po zaledwie siedemnastu minutach zdobyli tyle samo goli, co do przerwy - trzynaście.

W sumie Polacy w tej części trafili aż 20 razy, a spudłowali zaledwie pięć. Dało to znakomitą 80-procentową skuteczność. W sumie w meczu mieli 73 proc. skuteczności, a rywale zaledwie 52 proc!

Najskuteczniejsi w naszej drużynie byli Maciej Gębala, Arkadiusz Moryto oraz Szymon Sićko. I wszyscy mieli bardzo dobrą skuteczność. Ten pierwszy pomylił się dwa razy, Moryto i Sićko po jednym razie. Zresztą ten ostatni był bohaterem drugiej połowy, nie pomylił się ani razu w sześciu próbach.

Polska - Hiszpania na MŚ w piłce ręcznejPolscy piłkarze ręczni walczą z Brazylią [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

W drugiej fazie turnieju Polacy zagrają z Niemcami, Węgrami oraz Urugwajem. - Jesteśmy w stanie powalczyć ze wszystkimi - te słowa Tomasza Gębali już całkowicie nie dziwią.