Zabiegam o czystą Warszawę nad Wisłą

Czyste biegowe ścieżki? Las wolny od śmieci? Brzmi dobrze, prawda? Fajnie jest marzyć, jeszcze lepiej jest działać! Biegaczu, daj przykład!

Fundacja Run Vegan zaprasza do udziału w kolejnej odsłonie akcji ekologicznej Zabiegam o czystą Warszawę nad Wisłą.  Wydarzenie poprzedza wiosenną, 8-ą edycją Biegu Wegańskiego.

 19 maja (sob.) ruszamy na wspólne sprzątanie nadwiślańskich ścieżek po lewej stronie Wisły. Ze znajomymi, rodziną, dziećmi i psami przejdziemy i przebiegniemy kilkanaście kilometrów, ciesząc się wiosną, a przy okazji zostawiając wolny od śmieci teren. Do aktywnego udziału zapraszamy zarówno biegaczy i ich rodziny, jak i wszystkich korzystających z tras spacerowych i rowerowych nad Wisły. Jesteśmy przekonani, że  jest nas wielu – „nas” czyli mieszkańców Stolicy, którym leży na sercu czystość parków i lasów, z których tak chętnie korzystamy każdego dnia.

Podczas akcji zapewniamy ultra aktywny trening ogólnorozwojowy.  W programie skłonny, przysiady, podnoszenie ciężarów, interwały między śmieciami i rzut workiem do kontenera. Dla wyjątkowo zaangażowanych oraz triatlonistów zajęcia w wodzie – nurkowanie po puszki i kraul do brzegu z obciążeniem.

  • O energię zadba Super Krówka – pyszne vege & eko krówki będą czekać na wszystkich sprzątających
  • Dla najmłodszych uczestników będą aktywności realizowane przez Fundację Chlorofil:
  • Konkurs dla dzieci z wiedzy o elektroodpadach i warsztaty z upcyclingu – malowanie koszulek. Chętni powinni przynieść własne koszulki.
  • Odbędzie się również zbiórka telefonów i baterii na rzecz fundacji JUDO – Sport Walki z Rakiem. Pojawią się elektroboxy na drobne elektroodpady. Na osoby które je przyniosą będą czekały ekotorby i gadżety od Partnera – firmy REMONDIS.

 Kiedy: 19 maja 2018, sob., 10.00-13.00

Gdzie:  tereny leśne i ścieżki nad Wisłą na Żoliborzu, od Plaży Żoliborz do Mostu gen. Stanisława Grota-Roweckiego.

Sprzęt: w worki i rękawiczki wyposażą nas Partnerzy Projektu, którym serdecznie za tę pomoc dziękujemy!

Informacje: www.biegweganski.pl & Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/190194075096149/

Do zobaczenia!

Violetta Domaradzka & Robert Zakrzewski

Fundacja Run Vegan

Partnerami Projektu są Miasto Stołeczne Warszawa oraz Dzielnica Wisła