Trwa wielkie odliczanie do prestiżowego mityngu Copernicus Cup 2018, czy padnie nowy rekord Polski?

Wielkie emocje na bieżni, pełne trybuny i niesamowita atmosfera! Tak zapowiada się tegoroczny Copernicus Cup 2018. To międzynarodowe wydarzenie na Arenie Toruń zaliczane jest do IAAF World Indoor Tour, cyklu najbardziej prestiżowych halowych mityngów lekkoatletycznych na świecie. Organizatorzy sukcesywnie przedstawiają sylwetki kolejnych sportowców, których będziemy mogli zobaczyć już 15 lutego!
Copernicus Cup - Toruń 2017 Copernicus Cup - Toruń 2017 Karolina Krawczyk - https://www.facebook.com/KarolinaKrawczykFotografia/?fref=ts&__mref=message_bubble

Copernicus Cup 2018, to ważny sparwdzian przed HMŚ w Birmingham

15 lutego 2018 roku w Arenie Toruń będzie można spotkać najlepszych lekkoatletów z całego świata, którzy walczyć będą o punkty cyklu IAAF World Indoor Tour oraz dzikie karty uprawniające ich do startu w halowych mistrzostwach świata w Birmingham (1-4 marca).

W zeszłym roku Copernicus Cup przeszedł do historii za sprawą Joanny Jóźwik, która ustanowiła nowy rekord Polski na dystansie 800 metrów (1:59:29). Tym razem Asia nie pojawi się na bieżni jako zawodniczka, aktualnie lekkoatletka zmaga się z kontuzjom i niestety musiała zrezygnować z sezonu halowego. 

Do mityngu pozostały jeszcze 3 tygodnie. Czwarta edycja prestiżowego mityngu Copernicus Cup zbliża się wielkimi krokami. Sprawdź, jakie nazwiska znajdą się na listach startowych.

Adam Kszczot

Wicemistrz Świata na 800 metrów z Londynu, wielokrotny medalista Mistrzostw Europy, w końcu najlepszy Polski biegacz na 800 metrów. Adam Kszczot do sezonu halowego przygotowywał się w RPA. Lekkoatleta jeszcze przed halowymi mistrzostwami świata w Birmingham wystartuje w lutym aż w pięciu imprezach (m.in 3 lutego w Karlsruhe,
8 lutego w Madrycie, 10 lutego w Bostonie, 15 lutego w Toruniu i 25 lutego w Glasgow.

Angelika Cichocka Angelika Cichocka JAN RUSEK

Angelika Cichocka

Angelika Cichocka nie zwalnia tempa i dzielnie trenuje do nowego sezonu. Swoją świetną dyspozycją podczas mistrzostw świata w Londynie zapieczętowała bardzo udany rok 2017. Mistrzyni Europy na 1500 metrów z Amsterdamu i jedna z najlepszych biegaczek świata na dystansie 800 metrów. Aktualnie przebywa w Australii i tam szlifuje formę do sezonu halowego. Czy podczas Copernicus Cup w Toruniu padnie nowy rekord Polski na dystansie 800 metrów? Na pewno Joanna Jóźwik, w rozmowie z naszą redakcją, podkreśliła że jest na to realna szansa i sama będzie trzymała za Angelikę mocno kciuki.

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Swiata 2017 Lekkoatletyczne Mistrzostwa Swiata 2017 Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Marcin Lewandowski

Swoja obecność na Copernicus Cup w Toruniu zapowiedział również Marcin Lewandowski, który podobnie jak Angelika Cichocka trenuje w Australii. Dla lekkoatlety to już drugi obóz przygotowawczy do sezonu halowego. Wszystko wskazuje na to, że treningi Marcina idą w dobrym kierunku.

Sofia Ennaoui na MŚ w Londynie Sofia Ennaoui na MŚ w Londynie FOT. KUBA ATYS

Sofia Ennaoui

Brązowa medalistka Halowych Mistrzostw Europy na 1500 metrów. Młodzieżowa Wicemistrzyni Europy na 1500 metrów z Bydgoszczy. Sofia Ennaoui kilka dni temu zakończyła zgrupowanie w RPA. Lekkoatletka już dziś nie może doczekać się startu przed polską publicznością.

Ewa Swoboda przed biegiem eliminacji 100 metrów podczas MŚ 2017 w lekkoatletyce Ewa Swoboda przed biegiem eliminacji 100 metrów podczas MŚ 2017 w lekkoatletyce FOT. KUBA ATYS

Ewa Swoboda

W 2016 roku w Arena Toruń pobiła rekord świata juniorek na 60 metrów z czasem 7,07! Najlepsza Polska sprinterka młodego pokolenia Ewa Swoboda z niecierpliwością czeka na start w Toruniu. Tymczasem w Ostravie już zaliczyła fenomenalny początek sezonu, w Czechach zdobyła minimum na Halowe Mistrzostwa Świata i wraca do Polski z najlepszym początkiem w sezonie 7,21 na 60 metrów!

Justyna Święty Justyna Święty KUBA ATYS

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic - polska lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 400 metrów. Brązowa medalistka mistrzostw świata w sztafecie 4 x 400 metrów z Londynu. W skład sztafety weszły: Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Aleksandra Gaworska oraz Justyna Święty. Dziewczyny zostały określone mianem "Aniołki Matusińskiego", od nazwiska trenera Aleksandra Matusińskiego.