Kamil Glik może zmienić klub. Benevento już znalazło chętnego

Kamil Glik może trafić do Parmy - informują włoskie media. W grę wchodzi półroczne wypożyczenie z obowiązkiem wykupu po spełnieniu określonych warunków. Jeśli tak by się stało, reprezentant Polski grałby w jednej z drużynie z Adrianem Benedyczakiem, a także legendarnym Gianluigim Buffonem.

Kamil Glik trafił do Benevento w sierpniu 2020 roku, ale jego pobyt w klubie z południa Italii nie układa się najlepiej. Ściągany jako potencjalny lider obrony zawodził na poziomie Serie A, a jego klub spadł do drugiej ligi. Choć 33-latek jest podstawowym defensorem w walczącym o awans klubie, to sporym problemem dla Benevento jest jego kontrakt w wysokości 2,5 milionów euro, który obowiązuje do czerwca 2023 roku. To przekracza możliwości finansowe Benevento, które - aby rozwiązać ten problem - od dłuższego czasu rozważa pozbycie się Gilka.

Zobacz wideo Kulesza: Ci trenerzy, których bym chciał, są nieosiągalni. Mają kontrakty

Kamil Glik może trafić do Parmy. W grę wchodzi wypożyczenie z obowiązkiem wykupu 

Według włoskich mediów do zmiany klubu przez polskiego obrońcę może dojść jeszcze w trakcie zimowego okna transferowego. "Glik ma być bardzo blisko transferu do Parmy. Polak miałby przybyć na Tardini, na zasadzie wypożyczenia, z obowiązkiem wykupu, w przypadku awansu do Serie A" – czytamy w "Tuttosport". Natomiast według "Il Mattino" transfer nie jest przesądzony, a kością niezgody są zbyt wygórowane żądania finansowe Glika. 

Parma byłaby dla Glika już piąty klubem we Włoszech. Wcześniej grał w Bari, Palermo oraz Torino. Polak miałby okazję grać w nowym klubie z Adrianem Benedyczakiem, a także legendą włoskiej piłki Gianluigim Buffonem, który po ponad dwóch dekadach wrócił do klubu na zakończenie kariery.

W tym sezonie mająca spore ambicje Parma raczej nie będzie się biła o awans do Serie A. W tym momencie znany klub zajmuje dopiero 14. miejsce z 23 punktami na koncie. Jego strata do miejsca dającego baraże wynosi sześć punktów, a do pozycji dającej bezpośredni awans już 14 punktów.

Glik rozegrał w tym sezonie 13 spotkań na poziomie Serie B. 

Więcej o: