Michał Pol zdradził, jak głosował w FIFA The Best. "Ogólna wielkość"

- W tym roku głosowałem na Roberta Lewandowskiego. Zawsze staram się patrzeć na ogólną wielkość zawodnika, same bramki nie mogą być decydujące. Ale to tylko zabawa - powiedział Michał Pol, współwłaściciel Kanału Sportowego w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty.

Robert Lewandowski znalazł się w czołowej trójce plebiscytu FIFA The Best w kategorii "piłkarz roku". Rywalami kapitana reprezentacji Polski są Leo Messi, reprezentujący PSG oraz Mohamed Salah z Liverpoolu. Zasady głosowania na piłkarza roku na gali FIFA The Best znacząco się różnią, w porównaniu do gali Złotej Piłki. Tutaj głosy oddają nie tylko kibice, ale też przedstawiciele mediów, kapitanowie oraz selekcjonerzy reprezentacji narodowych zrzeszonych w ramach światowej federacji piłkarskiej.

Zobacz wideo Jest reakcja naczelnego "France Football" ws. Roberta Lewandowskiego

Michał Pol ujawnia, na kogo głosował na gali FIFA The Best. "Patrzę na ogólną większość"

Michał Pol rozmawiał z portalem WP Sportowe Fakty przed galą FIFA The Best. Pol jest jedynym reprezentantem polskich mediów w głosowaniu, które trwało od 22 listopada do 10 grudnia 2021 roku. Dziennikarz zdradził, na kogo oddał głos. "Teraz mogę ujawnić, że w tym roku głosowałem na Lewandowskiego, który powinien zdobyć też Złotą Piłkę. Był po prostu najlepszy na świecie, pobił legendarne rekordy i w każdym miesiącu roku nie było na niego mocnych. Głosowanie to dla mnie tylko zabawa" - powiedział.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Czym kierował się przy oddawaniu głosów? "Staram się patrzeć na ogólną większość zawodnika, ale też na to, co jego gola i gra daje klubowi czy reprezentacji. Uważam, że nie można tego wyodrębniać i same strzelone gole nie mogą być decydujące. Istotne dla mnie jest to, co one dawały" - dodał Pol. Czasem musiał jednak tłumaczyć się ze swoich głosów. "Po którymś plebiscycie, gdzie nie dałem Lewandowskiego w pierwszej trójce, przyjechała do mnie telewizja Republika. Pytali, dlaczego polski dziennikarz nie oddaje głosów na polskiego piłkarza" - stwierdził.

"Kiedyś to z kolei Robert stwierdził w jednym wywiadzie, że jak ma wygrać, jeżeli dziennikarz z Polski na niego nie głosuje. Mimo wszystko ja staram się oddawać głosy racjonalnie, nie kierując się patriotyzmem czy osobistymi sympatiami" - skwitował Pol. Gala FIFA The Best rozpocznie się w poniedziałek 24 stycznia o godzinie 19:00 w siedzibie federacji w szwajcarskim Zurychu. Transmisję tego wydarzenia będzie można oglądać na antenie TVP Sport oraz online na sport.tvp.pl i aplikacji TVP Sport.

Więcej o: