Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Anglicy podali dziwne szczegóły umowy Lewandowskiego z Realem. Wszystko było już gotowe

Zakaz jazdy na nartach, skakania ze spadochronem czy jazdy na motocyklu - takie zapisy miały znaleźć się w umowie Roberta Lewandowskiego z Realem Madryt. Dotarli do nich dziennikarze "The Sun".

Do czerwca 2023 roku obowiązuje aktualny kontrakt Roberta Lewandowskiego z Bayernem Monachium. I wszystko wskazuje na to, że Polak wypełni go do końca (prawdopodobieństwo jego przedłużenia także jest duże). Wydaje się, że obecnie możliwości odejścia Polaka z bawarskiego zespołu już nie ma. A jeszcze nie tak dawno wydawało się to całkiem realne.

Zobacz wideo Główna różnica między Lewandowskim i Brzęczkiem. "Nadają na innych falach"

Robert Lewandowski nie zagra w Lidze Mistrzów z Atletico MadrytRobert Lewandowski nie zagra w Lidze Mistrzów z Atletico Madryt

Robert Lewandowski mógł przejść do Realu Madryt. Brytyjscy dziennikarze ujawnili dziwaczne zapisy w niedoszły kontrakcie Polaka

Jak wiadomo, w ostatnich latach o pozyskanie Lewandowskiego starał się Real Madryt. Polak do hiszpańskiego klubu ostatecznie nie trafił, ale był moment, w którym do transferu brakowało niewiele. Na tyle niewiele, że dla reprezentanta Polski w Madrycie przygotowano już kontrakt ze szczegółowymi zapisami. Teraz te zapisy zdradzili brytyjscy dziennikarze.

W umowie Lewandowskiego z Realem miało się znaleźć kilka zakazów, m.in. zakaz jazdy na motocyklu i na nartach, zakaz skakania ze spadochronem czy zakaz wspinaczki. Wszystko po to, by możliwie najbardziej zminimalizować ryzyko odniesienia kontuzji przez piłkarza.

Shearer grzmi i wzywa do zmiany przepisów w piłce nożnej: To kwestia życia i śmierciShearer grzmi i wzywa do zmiany przepisów w piłce nożnej: To kwestia życia i śmierci

"The Sun", bo to jego dziennikarze dotarli do dziwnych zapisów, ujawnił też absurdalne klauzule zawarte w kontraktach innych piłkarzy. Giuseppe Reina chciał, by Arminia Bielefeld co roku budowała mu dom. Keisuke Honda podczas negocjacji z klubem z Brazylii zażyczył sobie natomiast opancerzonego samochodu do poruszania się po ulicach Rio de Janeiro. Stefanowi Schwarzowi z Sunderlandu w umowie wpisano zakaz lotów w kosmos.

Lewandowskiemu ostatecznie pozostanie w Bayernie wyszło na dobre. W ubiegłym sezonie zdobył z nim bowiem mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Niemiec, a także wygrał Ligę Mistrzów. W tym sezonie 32-latek strzelił już 15 goli w 14 występach we wszystkich rozgrywkach.