Dwa gole Krzysztofa Piątka w Pucharze Włoch

Krzysztof Piątek, napastnik reprezentacji Polski i Fiorentiny zdobył dwie bramki w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Włoch.

Fiorentina w czwartkowe popołudnie w ćwierćfinale Pucharu Włoch miała nie lada trudne wyzwanie. Zmierzyła się bowiem na wyjeździe z piątą drużyną Serie A i uczestnikiem Ligi Mistrzów tego sezonu - Atalantą.

Krzysztof Piątek trafił dwa razy

W wyjściowym składzie Fiorentiny, która w zimowym okienku transferowym straciła swojego największego gwiazdora - Serba Dusana Vlahovicia (odszedł do Juventusu), wyszedł Krzysztof Piątek. Reprezentant Polski po zaledwie dziewięciu minutach cieszył się z bramki. Goście dostali rzut karny po tym jak Nicolas Gonzalez został sfaulowany przez Martena de Roona. Jedenastkę pewnie wykorzystał Piątek, który zmylił bramkarza i uderzył w przeciwny róg.

Dla Krzysztofa Piątka to drugi mecz z rzędu w Pucharze Włoch, w którym trafia do siatki. 26-letni napastnik trafił również w wyjazdowym, wygranym 5:2 pojedynku z Napoli.

Fiorentina do przerwy remisowała z Atalantą 1:1. Gospodarze wyrównali w 30. minucie. Gola strzelił obrońca Davide Zappacosta.

W drugiej połowie Piątek znów o sobie dał znać. W 71. minucie zmarnował rzut karny, ale skutecznie dobił piłkę do siatki i wyrównał na 2:2. Wcześniej w 56. minucie gola dla gospodarzy zdobył Jeremie Boga. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry zwycięską bramkę dla Fiorentiny zdobył Nikola Milenkovic, który na boisku pojawił się w 81. minucie.

Fiorentina w półfinale Pucharu Włoch zmierzy się z Juventusem lub Sassuolo. Mecz tych drużyn odbędzie się w czwartek, 10 lutego o godz. 21 w Turynie. W drugiej parze półfinałowej dojdzie do derbów Mediolanu: Inter - AC Milan.