Wielki transfer reprezentanta Polski? A to mógłby być tylko przystanek. Di Marzio pewny

- Kozłowski jest wielkim talentem. Myślę, że liga włoska byłaby dla niego optymalnym rozwiązaniem, nawet jeżeli miałaby być tylko przystankiem przed przeprowadzką do jeszcze większego klubu - w rozmowie z TVP Sport powiedział Gianluca Di Marzio, który pochwalił też Piotra Zielińskiego.

Gianluca Di Marzio to jeden z najlepszych, najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej poinformowanych dziennikarzy w Europie. Włoch bardzo często jako pierwszy informuje o hitowych transferach czy zainteresowaniu wielkich klubów konkretnymi zawodnikami.

Zobacz wideo

W poniedziałek Di Marzio gościł w Warszawie, gdzie promował swoją książkę "Grand Hotel Calciomercato". W trakcie spotkania Włoch ujawnił, że Bayern Monachium otrzymał tego lata ofertę za Roberta Lewandowskiego. Polaka chciała u siebie Chelsea, która oferowała za zawodnika 140 milionów euro.

Czesław Michniewicz i Ricardo PereiraJednoznacznie o przyszłości Czesława Michniewicza w Legii Warszawa. "To nie kryzys"

Di Marzio pochwalił Kozłowskiego i Zielińskiego

Po spotkaniu Di Marzio udzielił wywiadu TVP Sport. W rozmowie tej Włoch pochwalił m.in. Kacpra Kozłowskiego z Pogoni Szczecin. - Uważam, że polscy piłkarze świetnie odnajdują się w Serie A. Szybko potrafią dopasować się do włoskich warunków. Kozłowski jest wielkim talentem. Mimo młodego wieku zdążył zaliczyć epizod reprezentacyjny. Polska musi robić wszystko, aby tacy zawodnicy gdzieś nie umknęli. Należy dostrzegać i odpowiednio szybko wyłapywać takich piłkarzy - powiedział.

I dodał: - Myślę, że liga włoska byłaby dla niego optymalnym rozwiązaniem, nawet jeżeli miałaby być tylko przystankiem przed przeprowadzką do jeszcze większego klubu.

Kszczot chce wrócić na szczyt. Odcina się od trudnych spraw. Kszczot chce wrócić na szczyt. Odcina się od trudnych spraw. "To był wybór pana Króla"

Di Marzio przyznał też, że jest fanem talentu Piotra Zielińskiego. - Jest piłkarzem bardzo wyrafinowanym, jeżeli chodzi o umiejętności. Strzela gole, asystuje, ma świetną technikę. Może być jeszcze lepszy. Powinien być bardziej konkretny pod bramką przeciwnika. Ma jeszcze spory margines postępu, ponieważ zbyt rzadko oddaje strzały z dystansu. Z perspektywy potencjału i umiejętności, uważam, że mógłby grać w takich klubach jak Bayern czy Manchester United. Świetnie odnajduje się we Włoszech, ale myślę, że poradziłby sobie w innych topowych ligach - stwierdził Włoch.

Więcej o: