Wojciech Szczęsny na czele rankingu bramkarzy w Serie A. Drągowski w czołówce

Wojciech Szczęsny jak najszybciej chciałby zapomnieć o starcie nowego sezonu Serie A. Pomimo dwóch poważnych błędów w meczu z Udinese, Polak wspólnie z bramkarzem Milanu stali się najdroższymi bramkarzami we włoskiej lidze.

Wojciech Szczęsny bardzo słabo wszedł w nowy sezonie Serie A. W pierwszej kolejce Juventus zremisował na wyjeździe 2:2 z Udinese, a obie bramki słusznie zapisano na konto reprezentanta Polski. Włoskie media zauważyły, że to 31-latek był głównym odpowiedzialnym za utratę punktów już w pierwszej serii gier.

Fatalny mecz Szczęsnego z Udinese

Niedzielne spotkanie na Stadio Friuli do pewnego momentu układało się po myśli gości. W trzeciej minucie zespół Massimiliano Allegriego wyszedł na prowadzenie po bramce Paulo Dybali, a w 23. minucie na 2:0 podwyższył Juan Cuadrado. Wszystko wskazywało na to, że "Stara Dama" odniesie pewne zwycięstwo.

Fala hejtu na Szczęsnego po zawalonym meczu. Kibice Juventusu są wściekliFala hejtu na Szczęsnego po zawalonym meczu. Kibice Juventusu są wściekli

W drugiej połowie sytuacja się zmieniła. W 51. minucie Wojciech Szczęsny sfaulował rywala we własnym polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Roberto Pereyra. Na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry Polak popełnił kolejny błąd. Po niepotrzebnym wdaniu się w drybling stracił piłkę, a gola na 2:2 strzelił Gerard Deulofeu.

Szczęsny i Maignan najdroższymi bramkarzami w lidze

Słaba postawa Szczęsnego w pierwszej kolejce nie spowodowała jednak, że jego wartość spadła. Wręcz przeciwnie. Słynny portal zajmujący się statystykami i wycenami zawodników sporządził ranking dotyczący najdroższych bramkarzy w Serie A. Na szczycie zestawienia znalazł się właśnie Polak, a także Mike Maignan z Milanu. Obaj zostali wycenieni na 25 milionów euro.

Na kolejnych miejscach w zestawieniu bramkarzy Serie A znaleźli się Juan Musso z Atalanty, Alex Meret z Napoli i Alessio Cragno z Cagliari (20 mln euro), Bartłomiej Drągowski z Fiorentiny (16 mln euro), a także Emil Audero z Sampdorii i Thomas Strakosha z Lazio (14 mln euro).

Italy Soccer Serie A"Fatalny, katastrofa, koszmar". "Show" Szczęsnego znalazł odzew we włoskich mediach

Wojciech Szczęsny jest zawodnikiem Juventusu od lipca 2017 roku, rozgrywając od tamtego momentu w barwach "Starej Damy" 138 meczów we wszystkich rozgrywkach. Mike Maignan trafił z kolei do Milanu latem tego tego roku z Lille za kwotę 13 milionów euro. 26-latek zastąpił Gianluigiego Donnarummę, który przeniósł się do PSG.