Media: Arkadiusz Milik znalazł nowy klub! Ustalił szczegóły umowy

Arkadiusz Milik pogodził się już z tym, że nie trafi do Juventusu i porozumiał się z AS Romą w sprawie transferu - informuje "Corriere della Sera", a do transferu reprezentanta Polski jest coraz bliżej.

Według dziennika "Corriere della Sera" klub ze stolicy Włoch zaproponował tyle, ile za Milika chciałby dostać Aurelio de Laurentiis, czyli 25 milionów euro. Ma zostać opłacony w pięciu transzach po pięć milionów euro.

Zobacz wideo Brzęczek porównany do byłych selekcjonerów. "Nawałka na 10, Fornalik na 1" [Sekcja Piłkarska #62]

Roma ustaliła szczegóły kontraktu z Arkadiuszem Milikiem

Roma miała także ustalić warunki umowy z zawodnikiem. "Corriere della Sera" twierdzi, że będzie to 4,5 miliona euro za sezon, a Polak podpisze pięcioletni kontrakt. Z kolei dziennikarz "La Gazzetty dello Sport", Alfredo Pedulla twierdzi, że Polak będzie zarabiał pięć milionów euro z bonusami za każdy sezon.

Napoli chce pozbyć się Milika, który został odsunięty od składu w przedsezonowych sparingach. Klub początkowo chciał go zatrzymać i zaoferował mu przedłużenie umowy, ale 26-letni napastnik chciał odejść wyłącznie do Juventusu. Mistrzowie Włoch zmienili swoje plany transferowe i chcą sprowadzić przede wszystkim Luisa Suareza z FC Barcelony, przez co Milik pogodził się z Romą jako opcją B.

Milik gra w Napoli od 2016 roku. W poprzednim sezonie w 35 meczach zdobył czternaście goli. Łącznie w 122 meczach strzelił 48 goli i zaliczył pięć asyst.

Przeczytaj także:

Więcej o: