Włosi znowu bez litości dla Arkadiusza Milika. Bolesne słowa. Zieliński na drugim biegunie

Arkadiusz Milik dostał najsłabsze oceny w Napoli, za to Piotr Zieliński był jednym z najlepszych piłkarzy Napoli w meczu z Sassuolo (2:0) - tak wynika z ocen włoskich mediów.

Napoli pokonało Sassuolo po golach Hysaja (asysta Zielińskiego) i Allana. Co ciekawe, sędzia nie uznał aż czterech goli Sassuolo! Polski pomocnik będzie mógł dobrze wspominać ten mecz w przeciwieństwie do Milika, który po raz kolejny w ostatnim czasie jest mocno krytykowany. Włosi coraz częściej twierdzą, że jego słabe występy są efektem nadchodzącego transferu (najchętniej trafiłby do Juventusu).

Zobacz wideo Zobacz skrót tego spotkania! Tak Napoli pokonało Sassuolo

- Nierozważny, brakowało konkretów. Prawdopodobnie głową jest gdzie indziej - napisało Il Messaggero, przyznając mu ocenę 5. Piotr Zieliński jest za to chwalony za przyspieszanie akcji i "zasłużył na gola", dostając ocenę 6,5. Włoski Eurosport wytyka Milikowi niedokładność w kilku dobrych sytuacjach, a zwłaszcza przy strzale głową po dośrodkowaniu Elseida Hysaja. Polski napastnik dostał ocenę 5, za to Zieliński dostał notę 7. - Najlepszy w środku boiska. Stwarzał kolegom znakomite okazje - napisano.

Milik mocno krytykowany. "Napoli grało w 10". Zieliński blisko gola

CalcioNapoli24 stwierdziło wręcz, że "Napoli grało w 10", odnosząc się do fatalnego występu Milika (nota 4). Zieliński jest chwalony i dostał ocenę 6,5, najwyższą w zespole obok Hysaja. CalcioNapoli1926 oceniło Milika nieco łagodniej, bo na 5,5, ale wypomina mu zmarnowanie jednej znakomitej okazji. Zieliński dostał 7 za doskonałe podania do kolegów i aktywność w grze, dzięki której był bliski strzelenia gola.

Więcej o: