Niesamowity mecz Napoli. Cztery gole rywali anulowane! Asysta i uraz Zielińskiego

Napoli wygrało 2:0 z Sassuolo w meczu 36. kolejki Serie A. Przy pierwszej bramce asystę zaliczył Piotr Zieliński, który później zszedł z boiska z kontuzją. Sędzia nie uznał aż czterech goli Sassuolo zdobytych ze spalonego.

Napoli rozpoczynało mecz z dwoma Polakami w wyjściowym składzie - Piotrem Zielińskim i Arkadiuszem Milikiem. Spotkanie z Sassuolo świetnie zaczęło się dla gospodarzy. Już w ósmej minucie Napoli objęło prowadzenie. Swojego pierwszego gola na poziomie Serie A strzelił prawy obrońca drużyny Gennaro Gattuso, Elseid Hysaj. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Zieliński

Cztery gole rywali Napoli anulowane, śmiał się nawet sędzia

Gospodarze nadal kontrolowali spotkanie, ale do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy Sassuolo. W 32. minucie Filipowi Djuriciciowi udało się strzelić bramkę, ale sędzia szybko zauważył spalonego w akcji drużyny gości. Pięć minut później znów padł gol Djuricicia, ale po minucie analiza VAR wskazała, że Serb ponownie był na spalonym.

W drugiej części gry sytuacja powtórzyła się jeszcze dwukrotnie - w 49. minucie przy golu Francesco Caputo i dwanaście minut później, gdy trafiał Domenico Berardi. Po czwartej nieuznanej bramce z piłkarzami Sassuolo śmiał się  nawet sędzia Gianluca Aureliano. Goście nie zagrozili już Napoli, a gospodarze w doliczonym czasie gry zdobyli drugiego gola. Po podaniu Mertensa do bramki trafił Allan. Mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Asysta i uraz Zielińskiego, obaj Polacy zmienieni przez Gattuso

Zieliński poza asystą zaliczył kilka dobrych podań otwierających groźne sytuacje dla Napoli. Sam oddał dwa celne strzały zza pola karnego, ale żaden nie stworzył tyle zagrożenia, żeby zakończyć się golem. W 77. minucie Zieliński padł na murawę i złapał się za lewą nogę, a chwilę później zszedł z boiska z urazem i został zmieniony przez Elifa Elmasa. W 67. minucie Gattuso zmienił także Arkadiusza Milika, za którego wszedł Dries Mertens. Polski napastnik miał kilka sytuacji, ale w większości nie trafiał dobrze w piłkę albo oddawał niecelne strzały.

Napoli dzięki zwycięstwu z Sassuolo umocniło się na siódmej pozycji w tabeli ligi włoskiej z dorobkiem 59 punktów. Drużyna Roberto De Zerbiego traci do nich aż dziewięć punktów. Piąta Roma ma nad Napoli dwa punkty przewagi i jedno spotkanie mniej, a szósty Milan z taką samą liczbą meczów jest lepszy o jeden punkt. W następnej rundzie spotkań Napoli zagra na wyjeździe z Interem, a Sassuolo podejmie u siebie Genoę. Do końca sezonu pozostały dwie kolejki.