Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polak może zostać następcą Arkadiusza Milika! "Nowy Haaland". Dają aż 5 milionów euro

SSC Napoli dołączyło do wyścigu o młodą gwiazdę Wisły Kraków - Aleksandra Buksę. Włoskie media nazywają 17-latka nowym Robertem Lewandowskim czy Erlingiem Haalandem. Napoli miałoby zaoferować za Polaka 5 milionów euro.

Włoskie media podają, że kluby Serie A od kilku miesięcy obserwują młodego napastnika Wisły Kraków. W SSC Napoli Aleksander Buksa mógłby zastąpić Arkadiusza Milika, który nie ma stabilnej przyszłości w drużynie Gennaro Gattuso. Jak podaje portal "areanapoli.it", władze Napoli wyceniły 17-latka na kwotę pięciu milionów euro. 

Zobacz wideo

Aleksander Buksa przypomina Roberta Lewandowskiego, agent przyspieszy transfer

Włoskie media porównują napastnika Wisły Kraków do takich piłkarzy, jak: Robert Lewandowski czy Erling Haaland. Zawodnikowi nie brakuje instynktu strzeleckiego, jednak wszystko zależy od tego, jak poprowadzi się Buksę. Włosi zwracają za to uwagę na inne aspekty 17-latka. Ich zdaniem jego praca ciałem, gra na boki i wykończenie z dużej odległości - to cechy, które interesują SSC Napoli

Transferowi Aleksandra Buksy miałby sprzyjać agent, który dopiął już kilka przenosin Polaków do Włoch. Marcin Kubacki poprowadził w ten sposób między innymi Mariusza Stępińskiego, Arkadiusza Recę czy Łukasza Teodorczyka. 

Młodym napastnikiem interesuje się wiele klubów z europejskiej czołówki. Oprócz FC Barcelony czy Bayernu Monachium, zawodnika w swoich składach widzą Inter Mediolan, AC Milan, AS Roma i inni. Aleksander Buksa jest najmłodszym strzelcem Ekstraklasy w XXI wieku. Jedynym młodszym piłkarzem w historii polskiej piłki jest Włodzimierz Lubański, który pierwszego gola zdobył, mając 16 lat i 52 dni. 

Aleksander Buksa w obecnym sezonie zagrał w 14 meczach, w których strzelił trzy bramki. Swojego pierwszego gola strzelił 23 sierpnia 2019 roku w przegranym 2:3 meczu z Jagiellonią Białystok.