LaLiga pokazuje Viniciusowi, że działa. Jest pozew po El Clasico

Vinicius Junior podczas ostatniego El Clasico ponownie padł ofiarą rasistów. Choć piłkarz zarzuca, że LaLiga nic z tym nie rpobi, jej przedstawiciele złożyli już ósmy pozew sądowy w jego sprawie, tym razem przeciwko fanom FC Barcelony.

Vinicius Junior stał się jednym z najbardziej znienawidzonych piłkarzy na Półwyspie Iberyjskim. Gwiazda Realu Madryt co rusz na stadionach rywali spotyka się z falą agresji, również na tle rasistowskim. Nie inaczej było podczas niedzielnego meczu Realu z FC Barceloną. Z tego powodu hiszpańska LaLiga złożyła do sądu w Barcelonie akt oskarżenia przeciwko kibicom. Jak wylicza ESPN, było to już ósme tego typu pismo.

Zobacz wideo To dlatego Lewandowski nie pojawił się na konferencji

Rasiści uwzięli się na Viniciusie. LaLiga pokazała, że nie jest obojętna

Od początku tego roku LaLiga wystosowała dwie podobne skargi - przeciwko fanom Mallorki i Betisu Sewilla. Po ostatnich ekscesach w El Clasico zachowała się tak samo w przypadku sympatyków FC Barcelony. - W związku z wydarzeniami, które miały miejsce podczas meczu FC Barcelona - Real Madryt, w którym po raz kolejny zaobserwowano niedopuszczalne rasistowskie zachowanie wobec Viniciusa, LaLiga zgłosiła rasistowskie zniewagi do sądu w Barcelonie - napisano w oświadczeniu.

FC Barcelona Klamka zapadła. UEFA bierze się za FC Barcelonę. Oficjalny komunikat

Rasistowskie ataki na Viniciusa nasiliły się od czasu, gdy w styczniu przed derbami między Realem a Atletico ktoś na moście niedaleko boiska treningowego zawiesił kukłę piłkarza w koszulce Realu z numerem 20. Sprawą zajęła się policja. Wcześniej sam brazylijski skrzydłowy skarżył się na bierność wobec tego typu incydentów ze strony ligowych władz. - Rasiści nadal chodzą na stadiony i oglądają z bliska największy klub na świecie, a LaLiga nadal nic nie robi - skarżył się na Twitterze.

France Golden Ball Arcydrogi plan Realu. Projekt na transfer za ćwierć miliarda. Stół ugnię się pod gotówką

Trzeba jednak odnotować, że są już pierwsze efekty działań LaLiga. Na początku tygodnia unieważniono kartę kibica Mallorki, który obrażał Viniciusa oraz zawodnika Villarrealu Samu Chukwueze. Z kolei Real Valladolid odebrał karnety aż 12 osobom, które znieważyły 22-latka w grudniu zeszłego roku.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Vinicius Junior spotyka się z aktami agresji nie tylko na podłożu rasistowskim. Podczas ostatniego El Clasico część fanów FC Barcelony życzyła mu śmierci. Mecz zakończył się porażką Realu 1:2, ale Brazylijczyk miał spory udział przy bramce samobójczej Ronalda Araujo.

Więcej o: