Manchester City postawił Barcelonie twarde warunki. Transfer na razie niemożliwy

FC Barcelona wciąż szuka pomysłu na to, jak sprowadzić Ferrana Torresa z Manchesteru City. Klasyczna opcja wykupu prawdopodobnie nie będzie możliwa ze względu na problemy finansowe klubu. Dlatego w transfer mają być włączeni inni zawodnicy.

Przedstawiciele FC Barcelony - Mateu Alemany i Ferran Reverter - rozpoczęli rozmowy z Manchesterem City w poprzednim tygodniu. Według dziennika "Marca" Joan Laporta jest jednak świadomy, że opcja wykupu Hiszpana nie będzie możliwa ze względu na kwotę, jakiej żąda angielski klub. Manchester City wycenił Ferrana Torresa na 70 milionów. 

Zobacz wideo Tak Lewandowski rozpoczął kampanię o kolejną Złotą Piłkę. "To jest gra o coś więcej"

FC Barcelona szuka rozwiązań. Oferuje wymianę, ale... nie odda Fatiego czy Pedriego

FC Barcelona miała już złożyć pierwszą ofertę opiewającą na 45 milionów euro. Władze Manchesteru City, w tym trener Pep Guardiola, mają nie sprawiać trudności przy transferze pomocnika, jednak wspomniana kwota jest zdecydowanie za mała. Dlatego Katalończycy szukają innych rozwiązań, które pomogą zrealizować transakcję.

Wymiana zawodników jest alternatywą, której chciałaby użyć FC Barcelona. Hiszpanie są gotowi zaoferować Philippe Coutinho, Samuela Umtitiego, Clement Lengleta oraz Ousmane Dembele. Niestety żaden z wymienionych piłkarzy nie znajduje się w kręgu zainteresowań Manchesteru City - informuje "Marca".

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Okazuje się jednak, że wymiana Torresa za jednego z piłkarzy FC Barcelony jest możliwa. Katalończycy musieli by zaoferować Ansu Fatiego albo Pedriego, czyli dwie najmłodsze gwiazdy zespołu Xaviego Hernandeza. Barcelona otwarcie przyznaje, że nie zgodzi się na taki ruch, a obaj zawodnicy będą odgrywać kluczową rolę w przyszłości. 

Krystian Bielik wrócił do treningów na murawie Super wieści ws. Krystiana Bielika [WIDEO]

Czy FC Barcelonie uda się znaleźć środki na kupno Torresa? Być może w zimowym okienku transferowym klub otrzyma dodatkowe fundusze ze sprzedaży Samuela Umtitiego. Obrońcą interesuje się AC Milan, którego podstawowy zawodnik Simon Kjaer doznał koszmarnej kontuzji kolana. Duńczyk nie zagra już do końca tego sezonu.  

Więcej o: