Przełom w negocjacjach! Barcelona bardzo blisko transferu gwiazdy

Memphis Depay ma zostać piłkarzem FC Barcelona. Katalońskie media informują o przełomie w negocjacjach z holenderskim napastnikiem.

FC Barcelona nie przestaje być bardzo aktywna na rynku transferowym. Katalończycy dokonali już trzech transferów. W poniedziałek sprowadzili Sergio Agüero, we wtorek Erica Garcię, w środę Emersona Royala, a w planach jest jeszcze kilka nazwisk. I, jak podaje rozgłośnia radiowa RAC1, doszło do przełomu w negocjacjach z Memphisem Depayem.

Zobacz wideo Trzech piłkarzy mocno zawiodło Souse! "To mogło być zamknięcie drzwi na Euro" [SEKCJA PIŁKARSKA EXTRA]

Memphis Depay coraz bliżej FC Barcelona. Negocjacje na finiszu

Kontrakt holenderskiego napastnika z Olympique’em Lyon wygaśnie wraz z 30 czerwca. Barcelona chciała go pozyskać już latem ubiegłego roku, a także zimą, ale wówczas nie było jej stać na zapłacenie kwoty odstępnego. Teraz gdy Depay jest do wzięcia za darmo, Barca znów z nim negocjuje i tym razem rozmowy będą mieć najprawdopodobniej pomyślny koniec.

Według informacji rozgłośni radiowej RAC1 negocjacje zmierzają w dobrym kierunku. Potwierdzają to zarówno źródła z klubu jak i te z otoczenia samego zawodnika. Depay podpisze dwu- lub trzyletni kontrakt, a Barca ma już nawet przygotowane wideo, za pomocą którego miałaby powitać Memphisa w nowych barwach. 

FC Barcelona jest bardzo aktywna na rynku transferowym

Na tym nie koniec wzmocnień Barcelony. Katalończycy negocjują też z Georginio Wijnaldumem, rodakiem Depaya i trenera Ronalda Koemana, który mocno zabiega o sprowadzenie piłkarzy znanych mu ze składu reprezentacji Oranje. Porozumienia z Depayem i Wijnaldumem są blisko i być może obaj zostaną zaprezentowani w barwach Blaugrany jeszcze przed startem mistrzostw Europy.

Więcej o: