Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Arkadiusz Milik głównym celem transferowym kolejnego klubu! Zrezygnowali z walki o Cavaniego

Arkadiusz Milik jest coraz bliżej transferu do Atletico Madryt. Hiszpańskiemu klubowi na pozyskaniu Polaka zależy tak bardzo, że jego szefowie zrezygnowali już z pomysłu sprowadzenia Edinsona Cavaniego - informuje dziennik "AS".

Arkadiusz Milik do tej pory nie przedłużył wygasającego w czerwcu 2021 roku kontraktu i niemal na pewno latem odejdzie z Napoli. Klubowi zależy na sprzedaży Polaka, by za rok nie stracić go za darmo.

Zobacz wideo "Boję się, że Arkadiusz Milik nie trafi do Juventusu". Jeden gwarant transferu Polaka [SEKCJA PIŁKARSKA #52]

Atletico Madryt zdecydowane na Milika

Do tej pory wydawało się, że Milik zostanie nowym piłkarzem Juventusu. Mistrzowie Włoch mocno interesowali się sprowadzeniem Polaka i rozmawiali na ten temat z Napoli. Problem w tym, że szefowie neapolitańczyków nie chcą sprzedawać 26-latka za mniej niż 50 mln euro, a taka kwota jest dla "Starej Damy" kwotą zaporową.

Z tej sytuacji skorzystać może Atletico Madryt, dla którego wyłożenie podobnej sumy nie będzie stanowić problemu. Zespół ze stolicy Hiszpanii szuka nowego napastnika, a jego trener, Diego Simeone ma być ponoć zdecydowany na Milika. Polak znajduje się na szczycie jego listy życzeń, czego dowodem ma być fakt zrezygnowania z pomysłu sprowadzenia Edinsona Cavaniego, który odchodzi z PSG.

Jak informuje dziennik "AS", Milik trafi do Atletico, a Cavani ostatecznie przeniesie się do Włoch, najprawdopodobniej trafiając do Romy. W Madrycie Milik będzie mógł liczyć na zarobki w wysokości około 5 mln euro, co będzie stanowiło niemal podwójną podwyżkę w stosunku do pensji otrzymywanej przez niego w Napoli.

Przeczytaj także: