Polacy za granicą. Peszko i Matuszczyk docenieni

?Jego umiejętności i wytrwałość mogą z niego zrobić drugiego Podolskiego? - napisał portal Goal.com o Sławomirze Peszce. Były gracz Lecha został oceniony na 7 w 10-stopniowej skali, podobnie jak Adam Matuszczyk. Wyższe noty w zespole 1. FC Koeln otrzymało tylko dwóch graczy.

Zobacz akcje Polaków na Z Czuba.tv

Po dwóch bramkach Lukasa Podolskiego i jednym trafieniu Adama Matuszczyka, zespół z Kolonii pokonał na własnym boisku Werder Brema. Przy drugim golu reprezentanta Niemiec asystę zaliczył Sławomir Peszko. Polacy znaleźli się wśród najlepiej ocenionych zawodników tego spotkania.

Koeln oczarowane Polakami

Adam Matuszczyk (7/10)

"Strzelił niesamowitą bramkę. Wszedł między Fingsa i Silvestre i wykończył akcję strzelając tak, jakby miał na koncie już pięćdziesiąt goli w Bundeslidze, a nie mniej niż pięć" - napisano w uzasadnieniu oceny Matuszczyka.

Sławomir Peszko (7/10)

"Nowo zakontraktowany zawodnik wciąż robi dobre wrażenie. Wyróżnia się na skrzydle, jest bez przerwy aktywny i nie peszy go, gdy coś mu nie wyjdzie. Nie poddawał się przez cały mecz, a jego umiejętności i wytrwałość mogą z niego zrobić drugiego Podolskiego" - wyróżnia Peszkę Goal.com.

Wyższe noty od Polaków otrzymali tylko obrońca Fabrice Ehret i Lukas Podolski (obaj otrzymali notę 7,5). "W roli kapitana poczuł się jak kaczka w wodzie" - podsumował występ mającego polskie korzenie Podolskiego Goal.com. Na siódemkę poza Polakami zasłużył jeszcze tylko Christian Clemens.

Polacy najsłabsi w Borussii Dortmund

Więcej o: