Piłka nożna. Rekord Australii w zasięgu Schwarzera

Doświadczony bramkarz Mark Schwarzer jest bliski wyrównania i pobicia rekordu pod względem ilości występów w reprezentacji narodowej Australii.

SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź ?

Jeśli gracz Fulham zagra we wtorkowym meczu półfinałowym Pucharu Azji z Uzbekistanem, to będzie to jego 87 występ w narodowych barwach. Wyrówna tym samym osiągnięcie Alexa Tobina, reprezentującego Australię w latach 1988-1998.

Jeszcze w tym tygodniu 38-letni Schwarzer może też ten rekord pobić. Wystarczy że wystąpi w meczu finałowym lub pojedynku o trzecie miejsce.

- To będzie fantastyczne wyróżnienie - powiedział Schwarzer, który zadebiutował w kadrze w 1993 roku w meczu z Kanadą. - Był świetnym piłkarzem Socceroos, a ja zaliczyłem mój debiut w narodowym zespole gdy on grał, więc jest trochę historii pomiędzy nami - dodał, wspominając Tobina.

Schwarzer nie wybiera się na emeryturę, więc nie jest wykluczone, że doczeka setnego występu w kadrze. Kolejnym aktywnym graczem który może tego dokonać jest 31-letni Brett Emerton z Blackburn Rovers z 81 występami na koncie.

Dobry tylko jako joker? "Bild" o Robercie Lewandowskim ?

Więcej o: