Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Ligue 1. Jeleń zerwał rozmowy z Auxerre

Jak podał francuski dziennik ?Le Parisien?, Ireneusz Jeleń zerwał rozmowy z AJ Auxerre w sprawie przedłużenia kontraktu, który wygasa latem tego roku. Polskim napastnikiem poważnie interesuje się ponoć kilka rosyjskich klubów, w tym Rubin Kazań.

Jak pisze paryska gazeta, Jeleń postanowił kontynuować swoją piłkarską karierę poza Burgundią, gdzie mieści się Auxerre. Negocjacje pomiędzy Polakiem, a klubem zostały zerwane, a trener Jean Fernandez pogodził się już ponoć z faktem, że gwiazda jego zespołu zmieni klub.

Z powodu kontuzji Polak opuścił większą cześć obecnego sezonu. Zagrał tylko w sześciu meczach Ligue 1 (strzelił jednego gola) i dwóch spotkaniach Ligi Mistrzów. Pod nieobecność Jelenia drużyna z europejskich rozgrywek odpadła, w lidze też radzi sobie słabo - zajmuje aktualnie 14. miejsce. Polak zdrowy i w formie jest dla Auxerre bezcenny, ale z tym pierwszym bywają spore problemy. Jeleń to piłkarz wyjątkowo podatny na kontuzje, co chwila zmaga się z większymi bądź mniejszymi urazami.

Jeleń od dłuższego czasu nie ukrywał, że będzie chciał odejść z Auxerre. Interesowały się nim już Olympique Marsylia, sam piłkarz przyznawał że ma propozycje z Anglii, Hiszpanii i Niemiec. Teraz pojawiły się doniesienia o tym, że chciałby go zatrudnić Rubin Kazań. Tymczasem Auxerre sprowadza kolejnych napastników - do klubu trafił już 26-letni Koreańczyk Jung Jo-Gook oraz Senegalczyk Abdou Khadre Fall.

Wojciech Szczęsny ostrzega Ipswich przed rewanżem w Carling Cup ?

Więcej o: